Sinema Haberleri

Warcraft Filminin Karakterleri ve Posterleri Açıklandı

warcraft-movie-logo

Blizzcon 2014  tam gaz devam ediyor. Etkinlik sırasında Warcraft filmindeki oyuncuların karakterlerini ve posterlerini tanıttı. Biz şöyle kısa bir fragman bekliyorduk ama posterlerle de şimdilik idare edebiliriz sanırım.

Yıllardır süre gelen Wacraft filmi söylentileri, bu yılın başında gerçekliğe dönüşmüştü. İlk açıklamaların ardından filme dair daha fazla bilgi öğrenme arzusuna kapılmıştık. Ne yazık ki, Blizzcon 2014’te gösterileceği iddia edilen fragmandan eser yoktu. Yani bu da bir söylenti olarak kaldı.warcraft-film-gorsel-001

Sanıyoruz konu Blizzard olunca çok fazla heyecan yapmamak gerekiyor. Çünkü Blizzard projelerinin titizlikle gizlendiği bir gerçek. Öte yandan Blizzard, filmde oynayacak aktör ve aktrislerin hangi rollerde karşımıza çıkacağını resmi olarak duyurdu. Panel sırasında, filmde kullanılacak kostümler, silahlar ve bayraklar da birebir kopyalarıyla seyirci karşısına çıkarıldı.

Warcraft filmini, Moon’un yönetmen koltuğuna oturan Duncan Jones çekecek. Jones’u beyaz perdede çok fazla gördüğümüzü söyleyemeyiz. Moon filminin ardından Source Code ile ortalamanın üstünde bir beğeni yakalayan yönetmen, Warcraft için nasıl bir çizgi izleyecek tam emin değiliz. Ancak filmin yapımcıları arasında Blizzard’ın efsane ismi Chris Metzen’i görünce insanın yüreğine biraz su serpiliyor.warcraft-alliance-gorsel-001

Hikayenin serinin ilk oyunu Orcs and Humans üzerine odaklanacağı açıklanmıştı. Hikayenin Alliance tarafından anlatılacağını ama Ork karakterlerine de odaklanacağı belirtiliyor. First War olarak Warcraft tarihine geçen bu olayda İnsanlarla Orklar ilk defa karşı karşıya gelmişlerdi. Stormwind şehri Orkların saldırıları sonucunda düşmüş ve talan edilmişti.

Bu yüzden Orkların, filmin karanlık tarafını oluşturacağı söyleniyor. Açıkçası bu haber, Horde taraftarlarının hoşuna gitmemiş olabilir. Çünkü Ork klanları arasında soylu, karizmatik ve zeki isimler de var.

Böyle düşünenler için ufak bir anekdot bırakmak isterim: First War sırasında karşımıza çıkan orkların büyük çoğunluğu kana susamış, akıncı vahşilerden oluşuyor. Hikayenin Alliance tarafından aktarılmak istenmesinin sebebi de bu olabilir.

Yönetmenin ismi zaten uzun zamandır belliydi. Kadronun da önemli kısmı açıklanmıştı. Panelde bu oyuncuları, hangi rollerde göreceğimiz ortaya çıktı.

The Alliance

warcraft-alliance-gorsel-002

Anduin Lothar (Travis Fimmel)

Alliance tarafının ana karakterini Vikings dizisiyle ünlenen Travis Fimmel canlandıracak. Warcraft hikayeleriyle yakından ilgileniyorsanız, Lothar’ın Azeroth’u ve halklarını güvende tutabilmek için ne gibi fedakarlıklar yaptığını biliyor olmalısınız.

King Llane Wrynn (Dominic Cooper)

Kral Llane, Stormwind şehrinin ve insanların lideri. Alliance için oldukça önemli bir karakter. Dominic Copper’ı, Dracula Untold filmindeki Sultan Mehmet rolüyle hatırlayabilirsiniz.

Medivh (Ben Foster)

Medivh, Warcraft serisine damgasını vurmuş bir karakter. The Guardian lakabına sahip olan Medivh, orkların Azeroth’a yaptıkları saldırıda Dark Portal kapılarını açmış güçlü bir büyücü. Sonrasında ise bu güçlerini, hatalarını düzeltmek ve ırklar arasında barış sağlamak için kullanıyor. Medivh karakterine X-Men serisinde Angel’ı canlandıran Ben Foster hayat verecek.

Khadgar (Ben Schnetzer)

Medivh’in genç çırağı Khadgar. Ustasının karanlık sanatlara olan ilgisini öğrenmesiyle birlikte, Dark Portal’ın kapatılmasına da yardımcı olmuştur. WoW’un ilk ek paketi The Burning Crusade ile birlikte oyuna dahil edilen meşhur karakterlerden biri. Khadgar’ın gençliğini, Holywood’da yıldızı yeni parlamaya başlayan Ben Schnetzer canlandıracak.

Lady Taria (Ruth Negga)

Kral Llane’in biricik eşi Taria, aynı zamanda Stormwind şehrinin de kraliçesi oluyor. Lady Taria’yı, S.H.I.E.L.D. dizisinde Raina karakterini canlandıran Etiyopya asıllı Ruth Negga oynayacak.

Garona (Paula Patton)

Alliance ve Horde arasındaki savaşın iyicene ateşlenmesine sebebiyet veren yarı-ork yarı-dranei Garona. First War sırasında kritik bir hamle yapan Garona’yı Dejavu, 2 Guns, Mission Imposibble – Ghost Protocol gibi aksiyon filmlerinden hatırlayacağınız Paula Patton canlandıracak.

The Horde

warcraft-horde-gorsel-002

Durotan (Toby Kebbell)

Horde tarafının ana karakteri ise Frostwolf Clan’ın şefi Durotan olacak. Önce kendi halkını daha sonra ailesini korumak için amansız bir savaş verecek. Durotan, Warcraft dünyasını değiştiren kahraman Thrall’ın babası. Bu önemli karakteri RocknRolla’da Johnny Quid’ı oynayan Toby Kebbell canlandıracak. Kebbell ayrıca yeni çekilecek Fantastik Four filminde de Dr. Doom’a hayat verecek.

Orgrim (Rob Kazinsky)

Durotan’ın sağ eli olan Orgrim, Doomhammer isimli efsanevi ork silahının da taşıyıcısı. Önemli bir komutan olan Orgrim’i Rob Kazinsky canlandıracak. Kazinsky’i Pasific Rim filminden hatırlayabilirsiniz.

Blackhand (Clancy Brown)

Orklar arasında olduğu kadar insanlar arasında da korkutucu bir üne sahip olan Blackhand. The Destroyer lakabına sahip olan Blackhand, orkların Azeroth’a yaptıkları akınların başını çekiyor. Seslendirme ustası Clancy Brown, Blackhand’i beyaz perdeye taşıyacak.

Gul’Dan (Daniel Wu)

İlk Warlock olma özelliğini taşıyan Gul’dan, karanlık güçler konusunda da bir uzman. Orkların yoldan çıkıp, iblis kanı içmesine sebep olan bu korkunç büyücüyü Daniel Wu canlandıracak.

Film 2016 yılında vizyona girecek. CGI elementlerinin bolca kullanılacağı ve farklı ırklar için motion capture teknolojisinin tercih edileceği belirtildi. Şimdilik bu haberlerle yetinmemiz gerekiyor sanırım. San Diego Comic Con’un 2015 ayağında filmin ilk fragmanının yayınlanacağı belirtildi.

Aşağıda karakterleri ve poster çalışmalarını görebilirsiniz.

Llane-ally-warcraft-film

ben-schnetzel-khadgar ben-foster-ally-medivh paula-patton-garona travis-fimmel-lothar

orgrim-horde-warcraft-film

toby-kebbell-durotan-horde rob-kazinsky-orgrim clancy-brown-blackhand

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Metro Oyununun Geliştirildiği Onaylandı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.