Sinema Haberleri

Uzayda Çekilecek İlk Film İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Tom Cruise’un başrolünde olması planlanan ve Universal Pictures tarafından finanse edilecek isimsiz film için görüşmeler ve çalışmalar devam ediyor.

Bir süre önce uzayda çekilecek ilk sinema filmi için çalışmalar başlamıştı. Universal Pictures ile anlaşan Tom Cruise, bu fikrin hayata geçebilmesi adına gerekli mercilerle de önemli görüşmeler yapmıştı. Sonucunda da olumlu yanıtlar almıştı.

Elon Musk’ın özel uzay firması SpaceX ve NASA ile geçen olumlu görüşmelerin ardından ön prodüksiyon çalışmaları da başlamıştı. Şu an için filmin bir senaryosu, hikayesi ya da taslak çalışması yok. Hatta Tom Cruise haricinde kadroda kimin yer alacağı bile belli değil.

Tom Cruise, Elon Musk ve NASA Yardımıyla Uzayda Film Çekmeyi Planlıyor

Filmin yönetmeninin, daha önce Cruise ile de beraber çalışmış olan Doug Liman (Edge of the Tomorrow, American Made) üstlenecek. Henüz kesinleşmedi ancak filmin de Uluslararası Uzay İstasyonu içerisinde çekilmesi planlanıyor. Zaten hali hazırda uzayda başka bir platform içerisinde çekmeleri mümkün değil.

Bu arada ufak bir not düşelim. Daha önce uzayda film çekilmesi için bir atılım gerçekleştirilmemişti. Bu alanda ilk ve tek çalışmalardan birisi Kanadalı Astronot Chris Hadfield’in çektiği David Bowie’nin Space Oddity şarkısının bir uyarlaması. O klibi de aşağıya bırakalım. Hadfield’ın çalışması, tarihe uzayda kaydedilen ve klibi çekilen ilk şarkı olarak geçmiştir.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.