Sinema Haberleri

Tom Cruise, Iron Man Rolünü Neden Kabul Etmediğini Açıkladı

Yeni filmi Top Gun: Maverick gişede 900 milyon dolar hasılatı geçedursun Tom Cruise, Iron Man rolünü canlandırmayı neden reddettiğine dair bir açıklama getirdi.

59 yaşındaki aktörün kimilerince MCU’nun ilk filmi sayılan 2008 yapımı Iron Man filminde Tony Stark karakterini canlandırması için düşünülen isimlerden biri olduğu ancak aktörün bu teklifi reddettiği ortaya çıkmıştı.

Rol daha sonra Robert Downey Jr.‘a teslim edilmişse de hayranlar, Tom Cruise‘un Tony Stark karakterini canlandıracağına dair olan umutlarını ve isteklerini her fırsatta dile getirmeye devam ettiler. Hatta bu konuda onlarca fan art çalışma yapıldı.

Fanların bu istekleri, Robert Downey Jr.‘ın rolü bırakmakla ilgili düşüncelerini dile getirmesi ve nihayetinde Avengers: Endgame ile beraber Tony Stark karakterine veda etmemizle birlikte iyiden iyiye itibar kazanmaya başlamıştı.

İşler de tam bu noktadan itibaren hayranlar lehine gelişmeye başladı. Zira 2019 yılında duyuruluşundan beri hakkında yüzlerce teori ortaya atılan Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde kendisinin Tony Stark rolüyle bir cameo yapacağı ve hatta MCU’ya katılabileceği iddiaları internet aleminde hızla yayılmaya başladı.

Ancak filmin geçtiğimiz Mayıs ayında gösterime girmesiyle beraber bu teori suya düşmüştü. Sonraki süreçte filmin senaristlerinden Michael Waldron, yaptığı açıklamalarda senaryonun taslak halinde böyle bir role yer verildiğini ancak Tom Cruise‘nin bu teklifi reddettiğini açıklamıştı.

Olayların geçmişine biraz hakim olduysak şimdi asıl haberimize geçebiliriz.

Bu zamana kadar çeşitli türlerde filmlerde rol almasına karşın genellikle aksiyon ve macera filmleriyle büyük sükse yapan Tom Cruise, yaptığı işi en doğru ve özel bir şey olacağını bildiği şekilde yapmak isteyeceğinin altını çizerek Marvel Studios‘un o zamanlar kendisine böyle bir teklifle geldiğinde bu işin yürümeyeceğini hissettiğini zira filmin olabildiğince harika olması için birtakım kararlar vermesi gerektiğini ancak işlerin pek de bu yönde gitmediğini ifade ediyor.

Başka bir röportajında ise bu rolü Robert Downey Jr. olmadan hayal edemediğini ve onun için harika bir rol olduğunu belirten Cruise, bu rol için uygun isim olmadığını bir kez daha yineliyor.

Son olarak yeniden Tony Stark rolüyle karşımıza çıkma ihtimali üzerine de konuşan Cruise, hikayenin ne olduğu ve kendisinin ilgisini çekip çekmeyeceği sorusunu sorarak standartlarının ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha altını çizmeyi ihmal etmiyor.

Anlaşılan o ki Marvel Studios, filmleri için belirlediği standardı Tom Cruise‘un başrolünde olacağı bir film için yeniden düzenlemezse böyle bir rolde kendisini asla göremeyeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

Kaynak
Movieweb

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.