Sinema Haberleri

Tim Burton’dan Frankenweenie

frankenweenie

Sizlere çok öncesinde Tim Burton’ın 1984 yılında çektiği Frankenweenie’nin haberini buradan duyurmuştuk. Pek çoğumuzun aklında önemli bir yer edinmiş; Gotik animasyonlarıyla gözlerimizi yıllardır şenlendiren Tim Burton yeni animasyon filmi Frankenweenie yeni afişi ile 5 Ekim’de karşımıza çıkıyor!

Frankenweenie aslında 1984 yılında kısa film olarak yayınlanmıştı. Ardından gene kısa halini Nightmare Before Christmas DVD’si içinde ekstra içerik olarak gördük. Ancak bu daha uzun ve stop-motion tekniğiyle yapılan yeni hali Disney stüdyoları ile birlikte kuşkusuz hayal gücümüzü fethetmeye geliyor.

Frankenweenie-poster3D olarak sinemaya çıkacak olan animasyon filminin konusu ise yabancı olmadığımız “Frankenstein” konusuna oldukça benziyor tabii çok büyük farklarla. (Söz konusu Tim Burton olduğunda büyük fark kalıbı epey anlam taşıyor doğrusu)

Filmde Victor adlı küçük bir çocuk ve çok sevdiği köpeği Sparky’i görüyoruz. Köpeğinin trajik ölümünden sonra kendini bilime veren Victor köpeği Sparky’i tekrar canlandırıyor. Bir süre sonra evden kaçan Sparky, Victor’ın arkadaşları ve kasaba halkı tarafından “Canavar” olarak tepki görüyor ve hepimizin bildiği tipik “tırpanlı ve meşaleli kızgın kasaba halkı” sahnesini 3D kalitesiyle yaşıyoruz.

Seslendirmede Winona Ryder, Martin Short, Catherine O’Hara ve Martin Landau isimlerini görüyoruz. Bir süredir ortada olmayan üstat Tim Burton’ın yeni animasyonu hiç kuşkusuz eskilerini aratmayacak nitelikte gözüküyor. 5 Ekim’de bir yere söz vermeyin.

 

İşte filmin yeni yayınlanan resmi trailerı:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Warcraft Filmi Hakkında Ne Biliyoruz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.