Sinema Haberleri

Steven Spielberg, DC Comics Filmi Çekmeye Hazırlanıyor

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, son yıllarda sinemayı neredeyse tekeline almış olan trende uyarak bir çizgi roman uyarlmasını beyaz perdeye getirmeye hazırlanıyor. Hem de bir DC karakteri olan Blackhawk‘ın filmini. Sinemayla yakından uzaktan alakası olan biriyseniz Steven Spielberg‘in sektördeki etkisini de bilirsiniz. Onun da bu alana yönelmesiyle birlikte bu tarzdaki çizgi roman uyarlaması filmler de farklı bir döneme geçiş yapabilir.

Aslında bir süredir Steven Spielberg‘in yapımcılık firması Amblin Entertainment‘ın bir Blackhawk filmi çekeceği açıklanmıştı. Ancak kısa bir süre önce yapılan açıklamayla birlikte bu filmin yönetmen koltuğunda efsanevi isimden başkasının oturmayacağı da netlik kazanmış oldu. Ayrıca filmin senaristliğini ise daha önceleri Indiana Jones ve Jurassic Park gibi filmlerde de Steven Spielberg ile birlikte çalışan David Koepp‘in yapacağı biliniyor.

Ancak filmin kısa bir süre sonra çıkacağını düşünerek fazla heyecanlanmamanızı öneririz çünkü bu filmden önce Steven Spielberg’in Indiana Jones 5 ve West Side Story filmlerini tamamlamak istediği biliniyor. Bir diğer deyişle önümüzdeki 2-3 yıllık süreçte filmi izleyemeyeceğiz.

Blackhawk karakterini tanımayanlar için kısaca değinecek olursak aslında bizi doğrudan süper güçleri olan bir karakteri konu alan bir yapımın değil de daha çok bir savaş dramasının beklediğini belirtmek gerekir. İlk kez 1941 yalında yayınlanan Blackhawk çizgi romanı, İkinci Dünya Savaşı esnasında gerçek kimliği bilinmeyen oldukça yetenekli bir pilot olan Blackhawk ve onun ekibinin Nazilere karşı olan mücadelesini anlatıyor.

Daha sonraları ise günümüze uyarlanan bu karakter ve ekibi artık Nazilere değil terör örgütlerine karşı mücadele etmektedir. Ayrıca Blackhawk ismi DC’nin büyük hayran kitlesine sahip dizileri Flash ve Arrow’da da birkaç kez geçmiş bulunmakta.

Filmin içeriğine yönelik henüz bir açıklama bulunmadığı için filmin hangi dönemin Blackhawk’ını konu alacağı da bilinmiyor. Ancak İkinci Dünya Savaşı ve Steven Spielberg aynı cümle içinde kullanıldığında heyecanlandığımı da belirtmem gerekiyor.

Ünlü yönetmenin kariyerindeki ilk çizgi roman uyarlaması olacağı belirtilen filmin detayları belli olması bile süper kahraman ve güçler konusunda karşımıza Punisher’ın dizisi seviyesinde bir yapım çıkması oldukça olası. Ancak DC’nin sonsuz kütüphanesinde başta Wonder Woman olmak üzere bu dönemde kullanabilecek çok sayıda süper kahramanın bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Ortaya nasıl bir iş çıkarsa çıksın, DC’nin Steven Spielberg gibi dev bir isimle birlikte çalışması çizgi roman uyarlaması filmler için de yeni bir dönemin başlangıcı olabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Chris Hemsworth'un Sözleşmesi Sona Erdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.