Sinema Haberleri

Ridley Scott’ın Kitbag Filmi İsim Değiştirdi, Napoleon Oldu

Ridley Scott‘ın Joaquin Phoenix ile tekrar bir araya gelerek hazırladığı yeni tarihsel drama filmi Napoleon Bonaparte’ın geçmişini anlatacaktı. Filmin adı Kitbag‘di, ancak adını Napoleon olarak değiştirmeye karar verdiler.

Bonaparte’ın geçmişini farklı bir yorumla anlatacak olan filmin başrolünde Joaquin Phoenix olacaktı. Phoenix’in oyunculuğuna zaten hayranız. Fakat Gladiator filminden ötürü yine bir imparator rolünü canlandıracak olması ayrı bir heyecan yaratıyor. Film Bonaparte’ın geçmişini anlatırken onun eşi Josephine ile olan hassas ilişkisine de odaklanacaktı.

Josephine’i, Scott’ın Last Duel filminde de rol alan Jodie Comer canlandıracaktı. Aslında Comer, Scott ile tekrar çalışmak için hevesli olduğunu da dile getirmişti. Fakat programının çakışması sebebiyle filmi terk etmek zorunda kaldı. Kadroda onun yerini Vanessa Kirby aldı. Kirby ile Scott daha önce hiç birlikte çalışmamışlardı.

Film 2023 yılı içerisinde çıkacak. Apple TV+ üzerinden izleyebileceğiz.

Filmin senaryosunu David Scarpa hazırlıyor. Scarpa aynı zamanda Denis Villeneuve‘ün yönetmenliğini yapacağı Cleopatra filminin de senaristi olacak. Yani heyecanla beklediğimiz iki tarihsel filmin de senaryosu onun ellerinden çıkacak.

Kitbag (nam-ı diğer Napoleon) filminin iş yükü bitince Scott, Gladiator 2‘nin çekimlerine başlayacak. İkinci Gladiator filmi Maximus’un ölümünden sonrasını, Lucius’un hikayesini anlatacak. Senaryosu da hazır, bekliyor. Filmin IMDb sayfasında oyuncular kısmında Spencer Treat Clark‘ın ismi var. Clark, 2000’de orijinal Gladiator filminde Lucius’un çocukluğunu canlandırmıştı. Ancak aynı karakterin yetişkinliğini de canlandıracak yaşa gelmiş olmasına karşın oyuncu kadrosunda olup olmayacağı henüz resmi kaynaklarca açıklanmadı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.