Sinema Haberleri

Ridley Scott, Prometheus 2’ye Odaklanmış Durumda

prometheus-banner

Ridley Scott, 2012 yılında beyazperdede izlediğimiz Prometheus‘un devam filmiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk film için hem finansal hem de genel olarak ortalama bir başarı elde etti diyebiliriz. Bilimkurgu takipçileri ve Ridley Scott hayranları filmi yakından tanısa da Prometheus’un çok ses getirdiğini söylemek yanlış olur. Bu tarz sebeplerden dolayı projenin öldüğü ve devamının olmayacağı düşünülüyordu. Ridley Scott’ın açıklamalarına bakacak olursak proje hiç ölü gibi görünmüyor.

Ridley Scott, Total Film’e verdiği röportajda Prometheus 2’nin üzerinde çalıştığını ve çekimlerin 2016’nın Ocak ayında başlamasını planladığını söyledi. Geçen yılın başlarında yazar Micheal Green‘le görüşen Scott, 1979’da harika yönetmenliğiyle kült haline getirdiği Alien filminin devamını çekmek için anlaşmış hatta 20th Century Fox, Mart 2016’ya yayın tarihi bile vermişti. Görünüşe bakılırsa Scott fikrini değiştirmiş ve bu durum heyecanla bekleyen Alien hayranlarını da bir hayli üzecek

ridley-scott-prometheus

Unutulmaması gereken ise Ridley Scott böyle fikir değişiklikleri ve farklı kararlarla daha önce de karşımıza çıktı. Daha önce olduğu gibi bu sefer de kararını ne yönde vereceği belirsiz bir konu. Bu sebeple Alien’dan da umudu kesmemek lazım.

Eğer söylediği gibi Prometheus 2 çekilecek olursa filmde yeni bir tür uzaylı ırkı olacak ve baş rollerde ilk filmde izlediğimiz Michael Fassbender ve Noomi Rapace‘i göreceğiz. Önümüzde bir çok olası senaryo durmasına rağmen neler olacağını bir kaç yıl içinde öğrenebileceğiz sanırım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Cate Blanchett, Thor: Ragnarok Filminde Oynayabilir

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.