Sinema Haberleri

Ready Player Two Filmi İçin Ön Çalışmalar Başladı

Bir ay öncesinde piyasaya çıkan Ernest Cline‘ın yeni romanı Ready Player Two‘nun sinema filmi uyarlaması için ilk çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Ernest Cline’a geek dünyasında önemli bir yer kazandıran Ready Player One, geçtiğimiz yıllarda aynı isimle sinemaya yansıtılmıştı. Barındırdığı birçok referans ile oyuncular arasında önemli bir yeri olan romanın uyarlaması da olumlu yorumlar almıştı.

Serinin devamı niteliğindeki Ready Player Two, geçen Kasım ayı içerisinde raflardaki yerini aldı. İlk kitap kadar iyi olmadığı ve kendini tekrar eden yapısıyla hayranları tarafından eleştirilen Ready Player Two’nun sinema yolunda ilk çalışmaları da başladı.

Inverse’in sorularını cevaplayan Ernest Cline, Hollywood’un özel şartlar altında pandemi altında yeniden çalışmaya başladığını açıklayarak, Ready Player Two uyarlaması için ilk adımların atıldığını söyledi.

Cline, “Hollywood’un belirsizlik içinde olmasından dolayı uyarlama şu aşamada henüz erken safhalarda. Ancak ilk filmi yaparken herkesin çok eğlendiğini söyleyebilirim. Ready Player One’ı yaparken devam filminin olasılığından da bahsetmiştik. Hollywood’da neler olacağını asla tahmin edemezsiniz. Kitabıma bir devam filmi yazmak için elimden geleni yaptım. Filmde, kitapta artık hayatta olmayan karakterler vardı. Filmin beni etkilemesine izin vermeden senaryoyu yazmaya çalıştım. Film konusunu zamanla çözeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Ready Player One, Başlat ismiyle DEX Yayınları aracılığıyla Türkçe’ye çevrilmişti. İkinci kitap için bir çeviri çalışması var mı, henüz bilmiyoruz ancak en kısa sürede Ready Player Two’nun da Türkçe’ye kazandırılmasını istiyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Yeni Dizisi: The Umbrella Academy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.