Sinema Haberleri

Ready Player One Filmi İçin OASIS’in Yaratıcısı Bulundu

baslat-ready-player-one-banner

Ülkemizde Başlat – Ready Player One adıyla yayınlanan, geek yazar Ernest Cline’ın yazdığı kitap, Steven Spielberg’ün ellerinde harika bir sinema uyarlamasına dönüşürken roller de yavaş yavaş belirleniyor.

Daha öncesinde ekibe Olivia Cooke ve Ben Mendelsohn‘ın katıldığını, başrol karakteri Wade Watts’ı da Tye Sheridan‘ın canlandıracağını duyurmuştuk. Şimdi de büyük oyun platformu OASIS’in yaratıcısı James Halliday karakterini oynayacak aktör bulundu!

Kitabın geçtiği gelecek dünyasını kasıp kavuran devasa sanal gerçeklik oyunu OASIS’i yaratan James Halliday karakterinin ortağı Orgen Morrow’u, başarılı aktör Simon Pegg‘in canlandıracağını açıklamıştık. Simon Pegg’in yanına şimdi bir de Mark Rylance eklendi!

mark-rylance

Bridge of Spies filmiyle Oscar ödülünü alan, Steven Spielberg’in diğer projesi The BFG’de de yer alan başarılı oyuncu, Ready Player One filminde James Halliday’i canlandıracak.

Filmin hikayesi kısaca şöyle;

Yıl 2045 ve dünya çok çirkin bir yer.

Uygarlıkları felce uğratan enerji krizi, tam anlamıyla felakete dönüşen iklim değişikliği, kıtlık, yoksulluk, bulaşıcı hastalıklar ve geriye kalan son kaynaklar için süren nükleer savaşlarla cehenneme dönen bir dünya… Ve bu dünyada yaşamak zorunda olan tüm talihsiz insanlar gibi, henüz on sekiz yaşındaki Wade Watts da uyanık olduğu zamanın neredeyse tamamını bir simülasyonun içerisinde geçiriyor.

ready-player-one

İstediğiniz kişi olabileceğiniz, istediğiniz yerde yaşayabileceğiniz ve istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz bir yer olan, insanlığın son vahası, sanal dünya OASIS’te.Ve bir gün OASIS’in yaratıcısı James Halliday ölüyor. Arkasında bıraktığı milyonlarca dolarlık bir servetle. Ancak bir sorun var. Ortada bir varis yok.

James Halliday bütün mirasını tek bir kişiye bıraktı. Yarattığı devasa sanal dünya OASIS içinde sakladığı üç anahtarı bulacak olan kişiye. İşte dünya çapındaki kıran kırana mücadele böyle başladı. Ve anahtara giden ilk ipucunu Wade Watts buldu.

Hazır mısınız?

Başlat – Ready Player One kitabının incelemesine buradan, kitabın yazarı Ernest Cline ile yaptığımız röportaja buradan ulaşabilirsiniz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.