Sinema Haberleri

Morbius Filminde Sürpriz Bir İsim

Marvel’ın Sony işbirliği ile hazırlamakta olduğu, merakla beklenen Spider-Man spin-off filmi Morbius the Living Vampire için yeni bir isim ortaya çıktı. Heat-Vision’ın yaptığı habere göre Oscarlı ünlü oyuncu Jared Leto filmde “önemli” bir rol alacak!

Yakın zamanda Suicide Squad filminde canlandırdığı Joker karakteri başta olmak üzere Blade Runner 2049Dallas Buyers Club ve daha sayamayacağımız kadar kült filmde önemli roller üstlenen Leto’nun bu filmde hangi karakteri oynayacağı henüz bilinmiyor ancak hemen hemen tüm haber kaynakları önemli bir rolde, belki de Morbius’un kendisini oynayacağından emin!

Filmin yönetmenliğini şahsen çok da başarılı bulmadığım Daniel Espinosa üstlenirken, senaryosunu da Burk Sharpless ve Netflix’in kendi yapımı olan Lost in Space‘in senaristlerinden Matt Sazama üstleniyor ki Lost in Space dizisi başlayıp da bıraktığım nadir yapımlardan biri olma özelliği taşıyor. Neyse içinizi karartmayalım ve Morbius karakteri kimdir, kim değildir bir görelim!

Morbius Kimdir?

Dr. Michael Morbius, ilk olarak 1971 yılında Amazing Spider-Man #101 sayısında boy gösteren, Roy Thomas ve çizer Gil Kane tarafından yaratılmış bir karakterdir. Kendisi Yunan asıllı olup, Nobel ödülü kazanmış bir biyokimyagerdir. Ancak nadir bir kan hastalığına yakalandığını fark ettiğinde tüm hayatı değişecektir. Genleriyle oynadığı ve elektroşok verdiği vampir yarasalarla yaptığı bir deney ters gidince, kendisi de bir vampire dönüşmüştür. Tamamen bilim eseri bir vampire dönüşen Morbius, Marvel evrenindeki diğer doğaüstü yollarla yaratılan vampirlerle birebir aynı güçlere sahiptir; güneşe hassasiyet, soluk ten, uzun köpek dişleri ve pençeler, bastırılamayan kan emme arzusu, süperinsan kuvveti, dayanıklılığı, hızı, çevikliği, süper gelişmiş koku ve görme duyusu, süzülerek uçma, hipnoz, ısırdığı kişileri de vampire dönüştürme…

Başta Spider-Man ve vampir avcısı Blade olmak üzere pek çok Marvel kahramanıyla savaşan Morbius, zamanla kan emme arzusunu bastırmayı başarmış, iyi tarafa geçmiş ve sadece “bunu hak eden kötü insanların” kanını emerek yaşamını sürdürmeye başlamış, hatta vampir avcısı Blade ile birlik olup kötü vampirleri avlamaya başlamıştır. Özellikle yaratıldığı dönemde genetik mutasyonları sonucunda birer canavara dönüşmeye başlayan Spider-Man ve Lizard karakterlerinin de tekrar normale dönmesine “istemeden” yardım etmiş, çok hızlı karakter değişiklikleri yaşamış ve ne olursa olsun bilim adamı kimliğini asla terk etmemiş bir karakterdir.

► Marvel’ın Vampiri Morbius Beyaz Perdeye Geliyor!

Morbius the Living Vampire filmi, beyazperdeye çıkması planlanan birkaç Spider-Man spin-off filminden biri. Yakın zamanda ertelenen ve Silver Fox ile Black Cat’in maceralarını anlatacak olan Silver and Black5 Ekim 2018de çıkması planlanan Venom, Spider-Man’le aynı güçlere sahip Cindy Moon’u konu alacak olan Silk filmi ve şu an sadece söylenti halinde ortada dolaşan Nightwatch filmi. Bu film serilerinin ilk filmlerinde Spider-Man’in boy göstermesi beklenmese de zamanla bir araya geleceklerine dair açıklamalar yapıldı.

Şimdilik bildiklerimiz bu kadar, filmlerle ilgili detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz, o zamana kadar takipte kalın :)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ant-Man ve Wasp Filminin Kemik Kadrosu Değişmeyecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.