Sinema Haberleri

Marvel’ın Vampiri Morbius Beyaz Perdeye Geliyor!

Venom filminin çekimleriyle Spider-Man spin-off filmleri serisine resmi olarak start veren Sony Pictures, seriye bir yeni Spider-Man kötüsünü daha ekledi. Marvel’ın “yaşayan” vampiri Morbius, beyaz perdeye geliyor!

Yazar Roy Thomas ve çizer Gil Kane’in yarattığı Morbius the Living Vampire serisi, nadir görülen bir kan hastalığından muzdarip Doktor Michael Morbius’un, kendini tedavi etme çabalarının çok daha dehşetli bir şekilde sonuçlanması sonucu bir vampire dönüşmesini konu alıyor. Morbius ilk defa, Stan Lee tarafından kaleme alınmayan ilk Spider-Man sayısı olan Amazing Spider-Man #101’de okurların karşısına çıkmıştı.

Morbius ismini taşıyacak olan filmin senaryosu, 24 Mart’ta vizyona giren Power Rangers filminde de çalışmış olan Burk Sharpless ve Matt Sazama tarafından kaleme alınacak. Gelen haberlere göre ilk taslağı stüdyoya teslim etmişler bile. Spider-Man karakter haklarının Marvel Studios’a ait olması sebebiyle ise ne yazık ki Spider-Man’i filmde görmemiz mümkün olmayacak. Filmin oyuncu kadrosu veya vizyon tarihi ile ilgili de henüz bir bilgi paylaşılmış değil.

Spider-Man spinoff filmleri serinin ilk filmi olan Venom‘un, 5 Ekim 2018’de vizyona girmesi planlanıyor. Ayrıca bu serinin bir parçası olarak Silver and Black serisi de beyaz perdeye taşınacak.

İlginizi Çekebilir  Stephen King'in The Long Walk Romanı Sinemaya Uyarlanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu