Sinema Haberleri

Lone Wolf And Cub Hollywood Filmi Olarak Dönebilir

Uzun bir süredir efsanevi Lone Wolf and Cub mangasının Hollywood tarafından filme uyarlanacağına yönelik söylentiler vardı. Ancak çıkan son haberlerde Star Trek Beyond ve çok sayıda Fast and Furious filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan Justin Lin‘in Paramount şirketi ile birlikte bu seriyi filme çevirmek istediği belirtildi.

Uzun süredir Darren Aronofsky’nin gündeminde olan Lone Wolf and Cub, özellikle de Ghost in the Shell‘in Hollywood’a uyarlanması ile birlikte tekrar gündeme gelmişti. Ancak Darren Aronofsky‘nin bir türlü başarıya ulaşamaması sonucunda bayrağı Justin Lin devraldı ve kendi yapım ekibiyle birlikte seriyi uyarlamak için kollarını sıvadı. Lin tarafından yönetilecek filmin senaryosunu ise Seven‘ın yazarı olan Andrew Kevin Walker‘ın yazacağı söyleniyor.

Manga

1970 ve 1976 yılları arasında Kouze Koike ve Goseki Kojima tarafından yayınlanmış bir manga serisi olan Lone Wolf and Cub, okuyabileceğiniz en epik serilerden birisidir. Manga, Itto Ogami isimli bir samurayın intikam hikayesini anlatır.

Shogun’un infazcısı (Bir samurayın ulaşabileceği en yüksek seviyelerden birisidir) olan Itto Ogami, rakip klanların planları yüzünden ihanetle suçlanır. Tüm ailesi ve klanı öldürülen Itto Ogami, yeni doğmuş oğlunu da yanına alıp kaçmayı başarır. Bu olaydan sonra kiralık kılıç olarak tüm ülkeyi dolaşır ve intikamı için yavaş ama emin adımlarla ilerler.

Seri, samuray onuru ve bushido yolu gibi kavramlar konusunda mükemmel bir referans kaynağıdır. Kendinden sonra gelen hemen hemen her samuray temalı eser ondan esintiler taşır. Ayrıca seri tarihsel ve siyasal olarak tutarlılığı ile de çok sayıda övgü almıştır.

Japonların Hollywood’tan Çekeceği Var

Umarım Justin Lin, başarıya ulaşıp bizlere güzel bir Lone Wolf and Cub filmi sunar ancak bunun olacağına yönelik büyük şüphelerim var.

Her şeyden önce Lone Wolf and Cub, başarılı bir şekilde filme çekilmesi çok zor bir seri. Mangası çok uzun ve epik bir yolculuk hikayesini anlatıyor. Bu nedenle de hikayenin düzgün bir şekilde anlatılabilmesi için en azından bir üçlemeye ihtiyaç duyulacaktır. Mesela manga 70’li yıllarda Japonya’da filme uyarlanmış ve ortaya 6 filmlik bir seri çıkmıştır.

Ayrıca seri şiddet ağırlıklı ve Japon kültüründen çok fazla referans içermektedir. Bu nedenle de Hollywood tarafından çekilecek olan bir film, daha fazla izleyici çekmesi için çok fazla değiştirilecektir. Bu durum da hikayenin özüne zarar verecektir.

Son olarak da Hollywood, Japon uyarlamaları konusunda hevesli olsa bile ortaya güzel bir iş çıkardığı pek görülmedi. Oldboy, Ghost in the Shell, Death Note, Dragonball ve daha niceleri bu furyanın etkisiyle mahvedildi. Umarım Lone Wolf and Cub da bu başarısız uyarlamalar listesinde kendine bir yer bulmaz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Trek Beyond Filminden Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.