Sinema Haberleri

Keanu Reeves, Kendi Yazdığı BRZRKR Çizgi Romanının Uyarlamasında Oynayacak

Sinemanın sevilen yüzü Keanu Reeves, bir süre önce kendi çizgi roman serisini yayınlamıştı. BRZRKR çizgi roman serisi kısa sürede çok popüler olunca Netflix’in de ilgisini hızlıca çekmeyi başardı. Haliyle bir Netflix uyarlaması da yolda.

Aslında bir değil, birden fazla BRZRKR uyarlaması göreceğiz gibi gözüküyor. Yapılan duyuruya göre Boom! Studios tarafından yayınlanan 12 fasiküllük BRZRKR serisi, hem anime serisine hem de uzun metraj filme uyarlanacak. Keanu Reeves ve Matt Kindt tarafından yazılan ve Ron Garney tarafından çizilen BRZRKR, 4 Mart 2021 tarihinde yayınlanmaya başlamıştı.

Çizgi roman serisi kısa sürede popüler bir üne kavuştu. Eh, arkasında Keanu Reeves’in olmasının etkisi büyük. Ancak çizimler ve hikayenin işleniş biçimi de çizgi romanı güzelleştiren detaylar. Hal böyle olunca Netflix, projeyi havada kapıp yeni uyarlamaların önünü açtı.

BRZRKR çizgi romanı öncelikli olarak filme uyarlanacak ve başrolünde, Keanu Reeves olacak. Zaten çizgi romandaki B karakteri, doğrudan Reeves’in bir yansıması olarak tasarlanmış. Netflix, BRZRKR evrenini geliştirmek amacıyla filmin ardından da bir anime serisi hazırlayacak. Reeves, bu uyarlamada da yer alacak ve karaktere sesiyle hayat verecek.

Bu arada çizgi romanın hikayesinden de bahsedelim. Hikaye 80.000 yıldır hayatta olan yarı-tanrı, yarı-ölümlü biri olan B’nin maceralarını konu alıyor. B, hayatta olduğu sürece çok büyük savaşlarda yer almış ve hepsinden zaferle ayrılmayı başarmış ölümsüz bir savaşçıdır. Günümüz dünyasında geçen seride, B, nereden geldiğini araştırmakta ve çözüm bulabilmek adına ABD derin devletinin gizli operasyonlarına katılmaktadır.

Hikaye aksiyonuyla, ilginçliğiyle dikkat çekiyor. Keanu Reeves’in, John Wick’teki aksiyon performansını göz önünde bulundurduğumuzda, bu uyarlamanın da şahane olacağını düşünüyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.