Sinema Haberleri

Jar Jar Binks’in Yeni Star Wars Filmindeki Akıbeti

jar-jar-binks-banner

Sinema tarihinin en sevilmeyen karakteriyle ilgili yeni haberler var.

Anlaşılan J.J. Abrams, Jar Jar Binks‘le ilgili bir karar vermek üzere.

İlgili Makaleler

Jar Jar Binks’i sevmeyenlerin sevenlerden fazla olduğu kesin. J.J. Abrams’da belki de hayranları sevindirmek için bir karar alma aşamasında. Star Wars: The Force Awakens filminde karşımıza Jar Jar’ın kemikleri çıkabilir.

Abrams kemikleri Jakku Çölleri’ne koymayı düşündüğünü söyledi. Hatta kafasındaki bu fikri birkaç kişiyle paylaşmış bile. Onlar da gayet mutlu olmuşlar diyebiliriz.

Jar Jar Binks ilk olarak The Phantom Menace filminde karşımıza çıkmış, Qui-Gon ve Obi-Wan’a uzun süre eşlik etmişti. Fakat ilk filmden itibaren sevilmeyen bir karakter olmuş, hatta anketlerde sinema tarihinin en sevilmeyen karakteri seçilmişti.

jar-jar-binks

Naboo’nun yok olmasıyla onun da yok olduğu düşünülse de ne kitaplarda ne de filmlerde Jar Jar’ın başına gelenleri öğrenememiştik. Fanların bir çoğu Jar Jar’ın öldüğünü görmeyi kesinlikle istiyordur. Serinin yedinci filminde ise belki öldüğü anı göremeseler de öldüğü bilgisine ulaşacaklar gibi. Aslında Naboo yok olsa da Jar Jar’ın birilerine ayak bağı olup yamandığını ve bir şekilde olaylardan sıyrıldığını düşünmemek elde değil.

Bu soru işaretlerimize Abrams çare olabilir çünkü kendisi henüz kararını vermemiş olsa da daha önceki yönetmenlik deneyimlerinden filmlerini ufak ayrıntılarla renklendirdiğini biliyoruz.

Bu gariban Gungan’ın ölmesine sevinecek olanlara bir de şöyle bir video ile yardımcı olayım.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tarantino, Yetişkinlere Yönelik Star Trek Filmi Konusunda Israrcı

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Yahu şaka zannettim okuyunca. Bu insanların kafasında nasıl hastalıklı düşünceler var? Suçu sakar ve aptal olmak olan, kafasından kötülük geçmeyen bir karakter bu. Kemikleri ha? Yani daha ne desem bilemedim.

  2. Bir Jar Jar Binks savunan değilim, sevmeyeni anlarım. Ama insanlar o çok bayıldıkları orijinal üçlemede bundan kat kat sinir bozucu bir karakter olan C-3PO’ya sırf klasik değeri var diye sesini çıkarmadı. Kendilerine bir karakter oturtmak, Star Wars hakkında bir görüş sahibi olduğunu göstermek için olumsuz gördüğü ilk karaktere saldırıyor insanlar. Çoğu da sürü psikolojisi ha.

  3. Naboo nerede yok oluyor o kısmı anlayamadım? EU’da bilmediğim bir hikaye varsa onu bilemem de Naboo filmlerde yok olmuyor en azından.

  4. tmm jar jar çok iyi değildi belki ama neden bu kadar nefret edildi hiç anlamadım, belki de darth jap jap teorisi gerçekleşip bir sith çıkacak ve hepimizin de ağzı açık kalacaktı ama millet o kadar anlamsız bir eleştiri yağmuruna tuttu ki bu fikri uygulamaktan endişe ettiler belki de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.