Sinema Haberleri

James Gunn’a Suicide Squad Konusunda Kimse Karışmamış

Guardians of the Galaxy filmleriyle ünlenen James Gunn, son olarak Suicide Squad‘ın başına geçmişti. Ünlü yönetmen, kararlarını kimse sorgulamadığı için filmin kurgusundan da memnun kalmış.

James Gunn ve sinemaya kazandırdığı yeni soluk hakkında çok uzun bir makale kaleme alabilir. Üzerine saatlerce konuşabilirim. Ancak haberimizi gereksiz uzatmak yerine konuya hemen giriş yapalım.

Bildiğiniz üzere James Gunn, iki Guardians filmi yönettikten sonra Disney tarafından işten çıkarılmıştı. Sebep olarak da yıllar önce attığı bir Tweet gösterilmişti. Oyuncu kadrosunun kazan kaldırmasının ardından Gunn tekrar işe alınmıştı ancak iş işten geçmişti. Çünkü Warner Bros. hızlı davranıp James Gunn’ı yeni Suicide Squad filminin başına getirmişti.

İlk Suicide Squad filminin vizyonda yaşadığı başarısızlığın ardından, yeni filmin de nasıl olacağı büyük merak konusu. Ağustos 2020 tarihinde düzenlenen DC Fandome etkinliğinde karakterlere ve filmin detaylarına ilk defa bakma fırsatı yakalamıştık. Ancak kurgu sürecinin pandemiden kaynaklı uzaması sebebiyle, vizyon tarihi de ertelenmişti.

James Gunn’ın yönetmenliğinde ve yıldızlar geçidi oyuncu ordusuna sahip Suicide Squad, 6 Ağustos 2021 tarihinde vizyona giriş yapacak. Herkesin merak ettiği konu ise film, oyuncuların ve Gunn’ın iddia ettiği üzere efsane olup olmadığı.

Warner Bros. Kurguya Müdahale Etmemiş

Aslında Gunn, benzer bir açıklamayı daha önce de yapmıştı. Filmin kurgu sürecinde Warner Bros. yetkililerinin çok fazla olaya dahil olmadığını dile getirmişti. Yeni paylaştığı bir Tweet içerisinde de bu açıklamasının doğruluğunu devam ettirdi.

The Suicide Squad hiçbir müdahale olmadan sonunda tamamlandı. Bana sadece ufak notlar verdiler. Bunlar genellikle iyi fikirler ya da ufak değişikliklerdi. Birkaçını dikkate aldım, bazılarını da hoşuma gitmediği için göz ardı ettim. Warners ekibi gerçekten de inanılmazdı.

James Gunn, yeni filmi hakkındaki çıtayı her geçen gün daha da yukarıya çekiyor. Warner Bros.’un son dönemde çektiği DC Extended Universe filmlerinin başarısızlığı bizleri korkutmuyor değil. Batman v. Superman, Justice League, Aquaman, Wonder Woman 1984 (Bir de Shazam diye bir şey vardı değil mi?), gerçekten de kötü filmlerdi. Zack Snyder, Warner Bros.’tan sağladığı ek bütçe ile Justice League filmini istediği gibi kurgulamaya çalışıyor. Ortaya çıkacak film için beklentiler de artmış durumda.

Aynı durum Suicide Squad filmi için de geçerli. Önceki filmi hiç yaşanmamış kabul ederek, 70ler’den fırlamış aksiyon-macera filmleri tadında, DC evreninin en garip süper kötülerini bir araya getirecek bir yapım olacak. James Gunn‘ın sinemaya bakış açısını çok severim. Ancak beklentiyi bu kadar yükseltmek iyi mi, bilemedim.

Film vizyona girdiğinde izleyip, düşüncelerimizi de sizlerle hızlıca paylaşmayı elbette unutmayacağız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Star Trek Filmleri Ne Zaman Gelecek?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.