Makaleler

Yeni Suicide Squad Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

James Gunn’ın yönetmenliğindeki yeni Suicide Squad filmine dair ilk bilgilere bu hafta ulaştık. Ekip de bir hayli kalabalıkmış hani…

James Gunn’ın, Marvel Studios’daki yönetmenlik işine Disney tarafından birkaç yıl önce son verilmişti. Bu sırada David Ayer’in yönetmenliğindeki Suicide Squad’ın vizyondaki başarısızlığından memnun olmayan Warner Bros., Gunn’ı havada kaparak projenin başına getirilmişti.

Hikayeyi siz de biliyorsunuz. Sosyal medyada çok büyük bir kampanya başlatılarak Gunn’a Marvel Studios’daki görevi geri verilmişti. Birçok oyuncu arkadaşı da Gunn olmazsa, Guardians filminde yer almayacağını dile getirince Disney’in de etekleri tutuşmuştu. Bu süreç Guardians filminin vizyona girmesini geciktirdi. Çünkü James Gunn, o sıralar çoktan The Suicide Squad çekimlerine başlamıştı.

İlk duyurularla beraber The Suicide Squad filmine resmen yıldızlar yağmuru olmuştu. Ayer’in yönettiği filmdeki orijinal karakterlerden birkaçını koruyan Gunn, süper kötüler çıkartarak onları da hunharca filmine katmıştı. Şu an için Task Force X olarak bildiğimiz süper kötülerden oluşan ekipte 17 kişi bulunuyor.

Bazılarını ilk defa duyduğumu itiraf etmek gerek. Bazıları da çok geri planda kalmış kötülerden oluşuyor. Şunları şöyle güzelce bir derleyip hep beraber bakalım istedim. Üst sıralardan başlayalım.

Harley Quinn (Margot Robbie)

Margot Robbie’nin, Harley Quinn performansı Suicide Squad filminde tartışmalara yol açmıştı. Sonrasında kendi solo filminde de tepki toplamıştı ama yine karaktere olan hayranlık devam ediyor.

Arkham Akıl Hastanesi’nin eski hekimlerinden biri olan Dr. Harleen Quinzel, Joker’in üstün çabalarıyla kafayı sıyırıp süper kötülere dahil olan karakterimiz. Kendisini Batman: Animated Series dizisinden bir hayli farklı bir şekilde göreceğiz.

Bloodsport (Idris Elba)

Will Smith’in yoğun çalışma takvimi ve anlaşma konusunda pürüzler çıkması nedeniyle Deadshot’ı bu filmde göremeyeceğiz. Deadshot eksikliği ise Robert DuBois ismiyle de bilinen keskin nişancı Bloodsport ile doldurulacak.

Idris Elba’nın canlandırdığı Bloodsport’un, Van Damme’ın başrolünü oynadığı 1988 tarihli filmle bir alakası yok. Ancak ilk ortaya çıkışını 1987 yılında Superman Vol. 2 #4 sayısında yapıyor. Vietnam Savaşı sonrası sendromu yaşayan bir asker olan Robert, Lex Luthor’un araya girmesiyle üstün ekipmana sahip bir süper kötü olur. Hatta Superman’i kriptonit mermisiyle vurmasıyla ünlüdür.

Peacemaker (John Cena)

Eskinin WWE güreşçisi şimdilerin sinema yıldızı adayı John Cena’nın canlandıracağı Peacemaker oldukça absürt bir karakter. Asıl amacı iyilik yanından olsa da yavaşça süper kötüler arasına girmeyi başarmış birisi.

Vietnam Savaşı gazisi olan Christopher Smith, yaşadıklarından sonra barışı korumak adına yemin eden bir savaşçıdır. Pasifist olarak bu savaşını devam ettirse de barışı koruma arzusu yüzünden en yıkıcı ve en ölümcül kahramanlarından biri haline gelir. İyilerin tarafında olsa da dünyaya bakış açısı onu kötü biri gibi gösteriyor.

John Cena, bir röportajında Peacemaker’ı en yalın haliyle anlatmayı başarıyor, “Kendisi Captain America’nın pislik haline benziyor.

Colonel Rick Flag (Joel Kinnaman)

Orijinal kadrodan transfer edilen karakterlerden biri de Task Force X‘in komutanı Albay Rick Flag. Kendisi yine Joel Kinnaman tarafından canlandırılacak. İlk filmdeki Enchantress konusuna değinecekler mi bilinmiyor ama daha bıçkın bir biçimde karşımıza çıktığı doğru.

Captain Boomerang (Jai Courtney)

Yine orijinal kadrodan çağrılmış bir karakter. Aslen Avustralyalı olan George Digger Harkness, yani Captain Boomerang da Task Force X’in üyelerinden biri olacak.

Flash’in en büyük düşmanlarından biri olan Captain Boomerang, nokta atışı yaptığı bumeranglarıyla tanınan bir suçlu.

The Thinker (Peter Capaldi)

The Thinker, DC çizgi romanlarının en eski kötü karakterlerinden birisi. İlk defa All-Flash #12 sayısında, 1943 yılında ortaya çıkan The Thinker, ayı zamanda Injustice Society’nin kurucularından biri.

Son olarak The Flash dizisinin dördüncü sezonununda karşımıza çıkan Thinker’ı, Doctor Who’dan hatırlayacağınız Peter Capaldi canlandıracak. Asıl adı Clifford DeVoe olan süper kötümüz, bir tür kask kullanarak telekinetik güçlere sahip oluyor. Ayrıca yarattığı güçlü beyin dalgaları yüzünden çok genç olmasına karşın, bedeni çabuk yaşlanmakta.

Sol Soria (Alice Braga)

Aslında bu karakter Juan Soria isiminde bir erkek karakter. Ancak James Gunn, karaktere ufak bir dokunuşta bulunarak ismini ve cinsiyetini değiştirmiş. Sol Soria, kilitli olan her şeyi dokunarak açabilme yetisine sahip birisi.

Justice League ekibine katılma hayalleri kurarken, ekipten red cevabı alarak hırsına yenik düşerek kötülerin arasına karışmış bir karakter.

Blackguard (Pete Davidson)

Metropolis Şehri’nin en büyük suç örgütlerinden biri olan 1.000 ekibinin bir üyesi olan Blackguard, aslında hiçbir süper güce sahip olmayan bir suçlu. Ancak organizasyonun ona sağladığı zırh sayesinde, güçlü saldırılara karşı enerji kalkanları yaratabiliyor.

Filmde ekstradan birkaç silahla donatılmış olarak, SNL yıldızı Pete Davidson tarafından canlandırılacak.

Polka-Dot Man (David Dastmalchian)

Batman’in en eski düşmanlarından biri olan Polka-Dot Man’in asıl ismi Abner Krill. Kendisi normal hayatına devam ederken Batman’e karşı savaşmak için geliştirdiği kostümüyle etrafa polka dotları, yani noktaları fırlatabilen bir süper suçlu haline geliyor.

Kostümü üzerindeki noktalar çeşitli şeylere dönüşebiliyor. Silah, ekipman ya da bir araç olarak değiştirilebilir özelliklere sahipler. Oldukça ilginç bir karakter olacağı kesin.

Savant (Michael Rooker)

James Gunn’ın, Guardians ekibinden filme davet ettiği Michael Rooker (Kendisi Yandu’yu canlandırıyordu), Savant karakteriyle karşımıza çıkacak. Gotham’da yaşayan Savant, bir Bruce Wayne kadar olmasa da şehrin en zenginleri arasında yer alan bir süper suçlu.

Bu zenginliği kullanarak düşmanlarına karşı şantajlar yapan, bilgi çalan ve bilgi satan bir özelliği mevcut. Ayrıca iki adet baton kullanarak düşmanlarını pataklamasıyla biliniyor.

Mongal (Mayling Ng)

Superman’in uzaylı düşmanlarından biri olan Mongal, ilk defa 1995 yılında karşımıza çıkan bir süper kötü. Kendisi başka bir gezegenden gelerek, babalarının onurunu lekelediğini düşündüğü Superman’e karşı savaş açıyor.

Süper insan güçlerine sahip olan Mongal, Singapur asıllı dövüş sanatları konusunda uzman Mayling Ng tarafından canlandırılacak.

TDK (Nathan Fillion)

Türkçe’deki tüm kelimelerin anlamlarını ezbere bilen… TDK ya hani, Türk Dil Kurumu’nun kısaltılması gibi. Tamam, uzatmayacağım daha.

Bilimkurgu severlerin en sevdiği dizilerden biri olan kült seri Firefly’ın başrolü olan Nathan Fillion’un canlandıracağı TDK, The Detachable Kid isminin kısaltılmışı. Karakterimizin uzuvlarını söküp bir nevi silah olarak kullanabiliyor.

Ratcatcher 2 (Daniela Melchior)

Batman’in eski düşmanlarından biri daha Suicide Squad ekibinde. İsmindeki 2 ibaresi, orijinal Ratcatcher olan Otis Flannegan olmadığını bizlere gösteriyor.

Sanıyoruz ya Flannegan’ın öğrencisi ya da kızı olan Ratcatcher 2, farelerle iletişim kurup onları kontrol edebilen bir süper kötü.

King Shark (Steve Agee)

Tüm köpekbalıklarının kralı olarak bilinen King Shark, aslen Hawaiili bir süper kötü. Tanıtımlar sırasında King Shark isminin yanında bir oyuncunun adı yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Steve Agee’nin canlandırdığı düşünülen karakterin, seslendirmesi Taika Waititi tarafından yapılmış olabilir.

Şimdilik karaktere kimin hayat verdiği tam bir muamma. Ha, bu arada kendisi suyun altında olduğu kadar yeryüzünde de süper güçlü ve insan yemeyi oldukça seviyor.

Weasel (Sean Gunn)

Yanında yine belirteci olmayan karakterlerden biri. Bunda da King Shark’ın tam tersi bir durum söz konusuydu. Oyuncu ismi yazarken yanında karakter ismi bulunmuyordu.

James Gunn’ın kardeşi olan Sean Gunn tarafından canlandırılan Weasel, insan boyutlarındaki bir sansar. Süper insan gücüne ve hızına sahip Weasel da gizemli karakterlerden biri.

Javelin (Flula Borg)

Eski bir Alman olimpik atleti olan Javelin, bilinmeyen bir sebepten ötürü süper bir suçlu olmuş ve Green Lantern’a karşı savaş açmıştı. Yüksek teknolojiye sahip mızraklar fırlatabilen Javelin de soluğu Suicide Squad ekibinde alanlardan.

Amanda Waller (Viola Davis)

Rick Flag, ekibin komutanı olsa da onları bir araya getiren ve emirler veren kişi Amanda Waller olacak. İlk Suicide Squad filminde de yer alan Waller, aslında çok güçlü bir politikacı. Task Force X’in görev alması adına devlet kurumlarına baskıda bulunan ve aynı baskıyı takımının düzgün çalışması için sağlayan Amanda Waller da aslında ekibin bir parçası.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.