Sinema Haberleri

James Gunn, Guardians of the Galaxy 3’ten Kovuldu!

Yılın en şaşırtıcı haberlerinden biri James Gunn ve Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) cephesinden geldi.

Entertainment Weekly’de yer bulan şok gelişmede; Walt Disney Stüdyoları, yazar ve yönetmen James Gunn’ı ilk iki filmi büyük başarı elde eden Guardians of the Galaxy’nin üçüncüsünden kovdu. Stüdyonun bu kararı, muhafazakar Twitter kullanıcılarının James Gunn’ın 2009-2012 yılları arasında tecavüz ve pedofili ile ilgili şakalar yaptığı eski Tweet’lerini bulup ön plana çıkarmasından sonra gerçekleşti. Bu olaydan sonra Gunn Twitter’dan paylaşım yapmayı durdurdu.

İlgili Makaleler

Walt Disney Stüdyoları Başkanı Alan Horn konuyla ilgili olarak, “James Gunn’ın Twitter geçmişindeki saldırgan tutum ve ifadeleri stüdyo değerlerimizle bağdaşmıyordu ve savunulamazdı. Biz de kendisiyle iş ilişkimizi kestik” dedi.

Hesabını kapatmadan önce son bir tweet atan Gunn ise, “Başladığımda bir çok insan kariyerimi takip ediyordu. Kendimi bir provakatör olarak gördüm, filmler çektim, çirkin ve tabu olan şakalar yaptım. Birçok sefer insanlarla tartıştığım oldu elbette. Yani işim de var, mizahım da” ifadesini kulanmıştı. Bu savunma, Marvel’ın başarılı serisinden uzaklaştırılmasına yetmedi.

Bu yılın başlarında James Gunn, Galaxy of Guardians 3’ün 2020’de gösterime gireceğini duyurmuş, çekimlerin bu sonbaharda Atlanta’da başlaması planlanmıştı. Fakat bu son gelişmeden sonra planda bir değişiklik olacak mı? Sevilen serinin üçüncü filminin kaderi ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Michael Keaton Tekrar Batman Olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu