Sinema Haberleri

Harry Potter Sinemada Yeniden Başlayacak İddiası Kuvvetlendi

Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre, Warner Bros. milyonların sevgilisi Harry Potter‘ın sinema macerasını sıfırdan başlatmanın ihtimali üzerinde duruyor.

”Üzerinden 70 yıl geçmemiş ki bu serinin, bu ateş niye?” diye sorduğunuza eminim ama kanıtlayamam. WDW Pro ve Valliant Renegade’in ortak iddiasına bakılırsa, Warner Bros. Discovery ciddi şekilde Harry Potter filmlerini sıfırdan başlatmayı, ikonik karakterleri de yepyeni bir kadro ile çekmeyi düşünüyor. Henüz herhangi bir yeşil ışık yakılmış durumda değil ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Yedi kitaplık serinin yeni bir kadro ile baştan çekilmesi fikri kulağa garip geliyor açıkçası çünkü her filmin, karakterin ve olayların imgeleri hayranlarda çok ama çok taze.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav’ın Deathly Hollows’un sonrasındaki olayları konu alan Harry Potter and The Cursed Child’ı sinemaya aktarmak istediği biliniyor. Kendisinin şu sözleri de mevcut: ”15 yıldır yeni bir Harry Potter filmi yapmadık. Potter ve DC filmleri son 25 yıldır WB. için çok büyük gelir kaynağı.” Zaslav en azından açık sözlü, ”Müthiş filmler sunmak istiyor, yeni maceralara atılmayı arzuluyoruz.” falan demiyor adam ve önceliğin para olduğunu söylüyor.

Zaslav, yazar J.K. Rowling ile yeni Harry Potter içerikleri konusunda çalışma arzusunu da firma içinde dile getirmiş durumda. Yazarın trans karşıtı fikirlerini açıkça beyan etmesinin ardından Daniel Radcliffe ve Emma Watson başta olmak üzere pek çok oyuncu kendisi ile iletişimi kesmiş, numarasını telefonlarından silmişti hatırlarsanız. Önümüzdeki ay çıkacak olan Hogwarts Legacy oyununun yapımcısı Avalanche Studio da Rowling’in projeye dahil olmasını engellemişti.

Evreni farklı hikaye ve karakterlerle genişletme çabasına ne oldu peki? Kör topal ilerleyen Fantastic Beasts serisi elimizdeki tek örnek ve gelen bilgilere bakılırsa 5. film için planlanan seri artık yola devam edemeyecek. Rowling’in yarattığı evreni üzerindeki detaylı hakimiyetini Warner Bros. yakalayamayacağını anladığı için seriyi baştan çekmeyi planlıyor olabilir mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.