Sinema Haberleri

“Gerçek” Sineklerin Tanrısı’nın Hikayesi Sinemaya Uyarlanıyor

Nobel Ödüllü yazar William Golding‘in klasik romanı Sineklerin Tanrısı’ndaki (Lord of the Flies) gibi ıssız bir adada aylarca mahsur kalan bir grup erkek çocuğunun yaşadıkları film olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sineklerin Tanrısı romanının basımından 11 yıl sonra; 1965 yılında Tonga‘daki bir pasifik adasında yaşayan 6 öğrenci, okuldan sıkılarak bir balıkçı teknesi çalar ve bir maceraya açılır. Fırtınada tekneleri parçalanan ve 8 gün boyunca okyanusta sürüklenen grup ıssız bir adada karaya vurur. William Golding’in romanının aksine takım çalışması ve arkadaşlıkları sayesinde hayatta kalan çocuklar, 15 ay sonra Avustralyalı bir denizci tarafından kurtarılır. Bu inanılmaz hikayeyi 55 yıl sonra “Humankind” adlı kitapta okurlara aktaran tarihçi ve yazar Rutger Bregman, çocukların başından geçenlerin sinemaya uyarlanacağını duyurdu.

Kitaptaki hikayenin “Gerçek Sineklerin Efendisi” başlığıyla The Guardian‘da yayınlanmasından sonra yapımcı ve yönetmenlerin mesaj ve e-posta bombardımanına maruz kaldığını belirten Bregman, “The Revenant” ve “12 Years A Slave” yapımlarının arkasındaki New Regency‘nin, film haklarını aldığını ve kayıp çocukların hikayesini beyazperdeye taşıyacağını açıkladı.

Sosyal medyadan grubun kurtarıldığı gün çekilen bir fotoğrafı da yayınlayan yazar; Stephen ve Kolo‘yu kaybeden hikaye kahramanlarından Sione, Luke, Mano, Peter ve Tevita ile kırmızı halıda buluşacakları günü beklediğini söyledi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Müziklerinin Bestecisi John Williams Oscar'a Adaylık Rekorunu Yeniden Kırdı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.