Sinema Haberleri

FRP Karşıtı Dark Dungeons Filmi Geliyor!

dark-dungeons-banner

FRP karşıtı dediğimizde aklımıza çoğunlukla 2000’li yılların başları geliyor. Her FRP oyuncusunu satanist diye yaftalandığı, FRP oyuncularının kedileri kestiği yönünde asılsız söylentilerin kulaktan kulağa dolaştığı karanlık günlerdi.

Şimdi de, bundan tam 30 yıl önce, 1984 yılında yayınlanmış FRP karşıtı bir çizgi roman olan Dark Dungeons, film olarak geliyor.

Geçtiğimiz sene Kickstarter’da destek toplayan proje 12 bin dolar istemiş ve 25 bin dolar toplamıştı. Aradan tam 1 sene geçti ve filmin ilk fragmanı yayınlandı.

dark-dungeons-posterÇizgi romanın yaratıcısı Jack Chick, “Dungeons and Dragons oynamak cehenneme bir bilettir,” açıklamasını yapmıştı. Bu tür zihniyetlerin halen varolduğunu bilmek üzücü gerçekten.

Eğer çizgi romanı okumadıysanız kısaca özetleyelim;

– FRP oynamak, gerçek hayatta da büyü yapabilmenize olanak sağlar

– Yeterince seviye atlarsanız gizli bir örgüt sizi davet eder

– Oyunda karakteri ölen oyuncular suikaste kurban gidebilirler

– Oyun yöneticileri, oyuncularının aklını çelmeye çalışır

1982 yılında başrolünde Tom Hanks’in oynadığı Mazes & Monsters isimli bir film vardı. Bu filmde de Tom Hanks, çok fazla FRP oynayan ve kendisini hayal dünyasına kaptırıp psikolojik sorunlar yaşayan bir karakteri canlandırıyordu. Zaten bu gibi çizgi roman ve filmler yüzünden, bizim 2000 yılında yaşadığımız FRP karşıtlığını Amerika 1980’lerde yaşamıştı.

Dark Dungeons’ın konusu kısaca şöyle;

Debbie ve Marcie, FRP’nin zararlarının farkında olmayan iki arkadaştır. Üniversiteye gittiklerinde gerçek büyülerin yapıldığı, cadıların olduğu bir tehlikeli, karanlık ve aldatıcı bir diyara adım atarlar. Bu iki arkadaş, Necronomicon’un fantastik oyunların gerçeğe dönüştüğünü gördüklerinde ne yapacaklar?

Bu konunun ve konseptin mizahi ve eğlenceli bir film olmasını, bu tür saçmalıkların ciddiye alınmamasını istedik; ancak serinin yazarı Jack Chick, bunun bir komedi olmadığının altını çiziyor. Öyle ki, modern fantazyanın ustaları J.R.R. Tolkien ve C.S. Lewis gibi isimleri de illuminatinin maşası olarak gösteriyor!

Şimdi de Dark Dungeons filmi yeniden piyasaya çıkıyor. Bu düşük bütçeli yapım sadece internette izlenebilecek ve DVD olarak satılacak. Filmi satın almak veya FRP ile ilgili daha fazla karalama istiyorsanız sizi Dark Dungeons resmi sitesine alalım. :)

Filmin 14 Ağustos’ta çıkması planlanıyor. Bu projeyi yaratan herkese akıl fikir dilerim.

Dark Dungeons fragmanı:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Atletli elemanın “RPG! RPG! RPG!” diye bağırdığı gece kulübü kılıklı yerdeki herkesin de ona eşlik ettiği sahne varken parodi değil de nedir bu?

  2. zaten geçen arkadaşlarla oturuyoduk star wars mevzusu konuşuyoduk ben darth vaderı sevmiyorum dedi bir arkadaş ben de çektim ışın kılıcını vurdum kellesini bunlar önemli şeyler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.