Sinema Haberleri

David Bowie, Az Kalsın Yüzüklerin Efendisi Filminde Oynayacakmış

david-bowie-jareth-banner

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan -öldüğünü düşünmüyoruz, muhtemelen başka bir gezegene gitti- ünlü sanatçı David Bowie, az kalsın gişe rekorları kıran fantastik film Yüzüklerin Efendisi’nde oynayacakmış.

Daha önce Bowie’nin Guardians of the Galaxy 2 filmi için düşünüldüğü de açıklananlar arasındaydı.

Fantastik ve bilimkurguya düşkün bir sanatçı olan David Bowie, Yüzüklerin Efendisi seçmeleri için ajansa gelmiş. Bu açıklama da filmde hobbit Meriadoc Brandybuck’u canlandıran Dominic Monaghan‘dan geldi.

Dominic Monoghan yaşadıklarını şöyle anlattı; “Londra’nın önde gelen oyuncu ajanslarından birisi olan Hubbard’daydım ve o Yüzüklerin Efendisi için seçmeler yapılıyordu. Benim sıram geçtikten sonra John Hubbard ile konuştum ve bana ‘Gayet iyi geçti. 5-10 dakika beklersen sana bazı cevaplar verebilirim,’ dedi. Ben de bekleme odasına geçip oturdum. Elime geçirdiğim bir dergiye göz atarken David Bowie içeriye girdi ve kendisine uzatılan bir listeyi imzaladı. Sanırım Gandalf rolü için seçmeye girecekti. İçeriye girdiğinde ne okuduğunu tam anımsamıyorum, başka bir şey de olabilir. Büyük bir David Bowie hayranıyım ve onu yakından görmüş olmak çok güzeldi.”

david-bowie-elrond

Bu açıklamadan, David Bowie’nin Yüzüklerin Efendisi seçmelerine davet edildiğini anlıyoruz. Sonrasındaki söylentiler, David Bowie’nin Elrond rolü için görüşmeye gittiği yönünde oldu. Filmde Hugo Weaving, Elrond rolünü layığıyla oynamıştı fakat David Bowie de inanılmaz olurdu. Bowie’yi Elrond rolünde düşünmek çok kolay üstelik. Gözünüzün önünde canlandı değil mi?

Filmin yönetmeni Peter Jackson, filmde çok ünlü isimlerle çalışmak istemediğini çok kez dile getirmişti. Muhtemelen David Bowie gibi çok bilinen bir ismi özellikle filmde istemedi. Olsa çok da güzel olurmuş doğrusu. Daha önce Nicholas Cage‘in de Aragorn’u oynayacağı ortaya çıkmıştı. Cage’in Aragorn’u oynamamasına sevinmiştik ama bu üzdü.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Batman v Superman Filminden İlk Ben Affleck Görüntüleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.