Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Nicholas Cage, Az Kalsın Gondor Kralı Oluyormuş

Nicholas Cage, Az Kalsın Gondor Kralı Oluyormuş

gondor-banner

Ünlü aktör Nicholas Cage, reddettiği roller hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

Başarılı oyunculu, hem Yüzüklerin Efendisi filminden hem de Matrix filminden başrol için teklif almış fakat reddetmiş.

Newsweek’e verdiği röportajda, Yüzüklerin Efendisi filminde Aragorn karakterini canlandırması için teklif aldığını ancak rolü reddettiğini açıkladı. Yani Gondor’un Kralı, az kalsın Nicholas Cage olacakmış. Doğrusu Viggo Mortensen‘ın muhteşem performansından sonra bir anda Nicholas Cage’i düşünmek, “İyi ki olmamış,” diye düşündürtüyor.

nicholas-cage-aragorn

Ünlü aktör sadece Aragorn rolünü değil, Matrix filminin başrol karakteri Neo Anderson rolünü de reddetmiş. Bu iki rolü reddetmekten de pişman değil çünkü; “Kendi oynadığım filmleri izleyemiyorum. Bu iki filmi de keyifle izledim ve bundan memnunum,” dedi.

Daha önce, Yüzüklerin Efendisi filmindeki Gandalf rolü için Sean Connery’ye de teklif götürülmüş. Hatta Peter Jackson, filmin dünya çapındaki gelirinin %15’inin kendisine verileceğini söyleyerek ikna etmeye çalışmış ancak usta oyuncu, “Ben senaryodan hiçbir şey anlamadım,” diyerek rolü reddetmiş ve toplamda 400 milyon dolarlık bir geliri elinin tersiyle itmiş.

İlginizi Çekebilir  Men In Black Serisine Yeni Filmler Geliyor

Açıkçası Sean Connery, Gandalf rolüne yakışırdı -hatta kitabını okurken, “Bu kitap filme çekilse Gandalf rolüne Sean Connery çok yakışır” diye düşünmüştüm- ama Nicholas Cage’in Aragorn rolü için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Reddetmesi kötü olmamış gibi.

Sizce Nicholas Cage, Aragorn rolüne yakışır mıydı?