Sinema Haberleri

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada Adlı Kısa Film İçin Fongogo’da Kampanya Başlatıldı

Ödüllü yönetmen Özgürcan Uzunyaşa’nın 5. kısa filmi Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada destek bekliyor. Film projesi için Fongogo platformu üzerinden kampanya başlatıldı.

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada adlı yapım, sınavına gireceği okulun jüri üyesi tarafından tacize uğrayan genç bir kadının çevresindeki erkekler tarafından sürekli sorgulanarak gerçeklik algısını korumaya çalışmasına odaklanan gerçeküstü bir drama. Özgürcan Uzunyaşa’nın ön hazırlık çalışmaları devam eden kısa filminin çekimleri 8-9 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başrolünde Öyküsu Özyürek‘in bulunduğu Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada‘da Güçlü Yalçıner ve Kayhan Berkin de kamera karşısına geçecek.

Sahne Arkası Tacizlere Bakış Açılarında Yeni Perspektif Sunacak

Yapımcılığı Koray Arıgümüş, sanat yönetimi Emre Öksüz tarafından üstlenen kısa filmin teatral ve sinemasal gerçekliğin kırıldığı yoğun bir atmosfere sahip olacağına dikkat çekiliyor. Film, tiyatro ve sinema dünyasındaki yozlaşmış güç ilişkileri ve bu yozlaşmışlığın genç oyuncu adayları için ne anlama geldiği üzerinde duran yapım, son dönemlerde #MeToo hareketiyle de gündemde olan, sahne arkası tacizler ve bu tacizlere bakış açıları konusunda yeni bir perspektif sunmayı amaçlıyor.

Fongogo platformu üzerinden destek bekleyen Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada‘nın 2022‘de izleyici ile buluşmadı planlanıyor. Yapımın kampanya sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Özgürcan Uzunyaşa’nın Kısa Filmleri Dünya Çapındaki Festivallerde Gösterildi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon eğitimi alan Özgürcan Uzunyaşa, ilk filmi Lohusa’yı 2014 yılında gerçekleştirdi. Onu 2015’te Güneş Bisikletimi Yaksın ve Maske takip etti. Dünya prömiyerini Saraybosna Film Festivali’nde yapan Beyaz Bir Gece ise 2018’de izleyiciyle buluştu. Filmleri dünya çapında festivallerde gösterilen yönetmen çeşitli ödüllere de layık görüldü. Öyküleri dergi ve fanzinlerde yayımlanan Uzunyaşa, Marşandiz Fanzin adlı edebiyat mecmuasını da yayıma hazırlıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Rogue One'ın Yeni Uzay Gemisini Yakından Gördünüz Mü?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.