Sinema Haberleri

Avengers: Infinity War Part 2, Marvel Sinematik Evreninde Bir Çağı Kapatacak

Marvel‘ın sinematik evreni, 2008 yılında çıkan Iron Man filmi ile başladı ve o günden bu yana fantastik sinemanın en önemli ögelerinden birisi haline geldi. Bu evren de hikaye ve yaşanan olaylar açısından kendi içinde evrelere bölünmüş durumda. Yayınlanan ilk 6 film 1. safha, ikinci 6 film ise 2. safhasıydı bu evrenin. 2016’da yayınlanan Captain America: Civil War ise 3. safhanın açılış filmiydi.  2019’da yayınlanacak Avengers: Infinity War Part 2 ise 3. safhanın son filmi olacak. Ancak bu sefer işler diğer safhanın gibi olmayacak çünkü bu film gerçek anlamda bir çağın sonu anlamına geliyor.

Vanity Fair ile yapılan bir röportajda Marvel Studios‘un başkanı Kevin Feige şu önemli sözleri söylemiş:

“Avengers serisinin 4. filmi daha önce süper kahraman filmlerinde görmediğiniz bir şey getirecek: gerçek bir final. Bundan sonra 2 belirgin dönem olacak. Bu filmden önce ve bu filmden sonra. Ve biliyorum ki bu insanların beklediği şekilde olmayacak.”

Kevin Feige konuşmasında yakın gelecekte bizi çok sayıda Marvel filminin beklediğini de belirtmiş.

Avengers: Infinity War Part 2 bugüne kadarki 22. filmimiz olacak. Ondan sonra planladığımız 20 film daha var ve bu filmler kendilerinden önce gelenlerden tamamen farklı olacak.”

Disney Ceo’su Bob Iger de Kevin Feige‘in sözlerine şunları eklemiş:

“Bugüne kadar ziyaret ettiğimiz dünyalardan tamamen farklı -zaman ve mekan açısından da- dünyaları arıyoruz yeni filmlerimiz için.

Tüm bu söylenenlerin üstüne Avengers üyelerini canlandıran oyuncuların sözleşmelerinin de Avengers: Infinity War Part 2 ile biteceğini düşündüğümüzde Marvel filmleri açısından bizi çok ilginç bir dönemin beklediğini söyleyebiliriz. Hatta Spider-man: Homecoming filminde de bu yeni dönemin ilk izlerini görmeye başladık ki  zaten Spider-man‘in ikinci filmdi de 4. safhanın ilk filmi olacak.

Marvel, konu ve karakter konusunda neredeyse sonsuz kaynaklara sahip. Birbirinden ilginç sayısız karakter sinema perdesinde hayat bulmak için sırasını bekliyor. Ancak işin içinde Hollywood varken karşımıza aynı hikayelerin farklı oyuncularla işlenmiş versiyonları ya da aynı karakterlerin çok farklı olmayan hikayeleri çıkmaz da diyemiyoruz.

Umarım Marvel, bu yeni dönemde önceki 3 safhada eskittiği tarz ve karakterleri başarıyla değiştirip biz fantastik sinema hayranlarına ilginç ve sinema açısından çok daha kaliteli filmler sunabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Marvel, Guardians of the Galaxy Vol. 2 Afişi ve Fragmanı Yayınladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.