Sinema Haberleri

ALIEN Serisine Bir Film Daha Ekleniyor

ALIEN serisine, Ripley ve Prometheus hikayelerinin devamı niteliğinde olmayan, yepyeni bir film geliyor. Böylece serinin evreni yeni bir dizi ve bir de yeni filme kavuşuyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında Alien dizisinin Ripley karakterine odaklanmayacağı haberini vermiştik. Dizinin senaristi Noah Hawley, senaryo hakkında da biraz bilgi vermişti. Önceki filmlerde olan “bir yerde sıkışıp kalma” temasından ziyade açık alanlardaki bir maceraya odaklanan bir hikaye yazdığını söylemişti. Yani uzaylıları dünyada, bir zinciri olmadan salmak ve neler olduğunu işlemek istiyordu.

Duyurusu henüz yapılan yeni Alien filmi de benzer şekilde Ripley’nin hikayesini anlatmayacak. Prometheus filmiyle başlayan hikaye örgüsüne de dahil olmayacak. Açıkçası ne anlatacağı konusunda ağızları çok sıkı, hiçbir şey söylemediler.

1979’daki ilk ALIEN filminin yönetmeni Ridley Scott, yeni filmin yapımcısı olacak. Ünlü yönetmen şu anda Napoleon filmiyle meşgul. Dolayısıyla THR haberine göre yeni Alien filminde yönetmen ve senarist Fede Alverez olacak. Çünkü Alverez yıllar önce Scott’a tam bir Alien hayranı olduğundan bahsetmiş. Sohbet esnasında da aklındaki bir film fikrini açmış. Bu fikir Scott’ı etkilemiş ve Alverez’in ellerinden çıkacak bu filmi hayata geçirmeye karar vermiş.

Alverez daha önce 2013’te Evil Dead filmini yeniden çekmişti. Ancak tabii ki film, 1981’deki orijinali The Evil Dead kadar övgü toplamamıştı. Yönetmenin en ünlü filmi ise Don’t Breathe.

Proje, yayın platformu olarak Hulu’yu gözüne kestirmiş. Ayrıca filmin asıl ortağı 20th Century stüdyoları. Predator filmi de benzer şekilde 20th Century ve Hulu ortaklığında geliyor olacak. O da önceki Predator filmlerinden ayrı bir konuyu işleyecek.

Kısacası gelecekte bizi Predator serisinden bir film, Alien serisinden de bir dizi ve bir de film bekliyor olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.