Haberler

Refik Anadol, Dataland İsimli Metaverse Projesini Duyurdu

Refik Anadol, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile Metaverse projesi DATALAND‘i duyurdu.

Küresel çapta büyük ilgi gören tasarımları ve kaydettiği NFT satışları ile birlikte son dönemlerde adından sık sık bahsettiren sanatçı Refik Anadol, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile DATALAND isimli yeni Metaverse projesini duyurdu.

Tasarımları ile adından sık sık söz ettiren ve OpenSea’de çok yüksek miktarlarda rekor NFT satışları kaydeden sanatçı Refik Anadol, bu kez de Metaverse ekosistemine giriş yaptığını duyurdu.

İlk çok-duyusal Metaverse projesi DATALAND’i duyuran Anadol, konuya ilişkin Twitter paylaşımındaki ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

Sevgili Dostlar, Duyurmaktan çok heyecanlıyız: DATALAND – algı, varlık ve duyum arasındaki ilişkiyi yeniden tamamlayacak dünyanın ilk çok duyusal Metaverse projesi.

Projenin Detayları

Projede çok sayıda bilim insanının yer aldığını ve önde gelen şirketlerle işbirliği yapıldığını açıklayan Anadol, DATALAND‘ın son nörobilimsel deneyleri ve sanal olarak geliştirilmiş fiziksel gerçekliği bir araya getirdiğini ifade etti. Anadol, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımında ise projeye ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Yapay zeka kullanarak geniş veri kümelerini analiz etmenin nicel ve nitel zorluklarını, Metaverse‘de meditatif deneyimler içeren, sürükleyici ve benzeri görülmemiş alanlar tasarlayarak karşılayacağız ve yepyeni şiirsel algoritmalar icat edeceğiz.”

Ek olarak DATALAND’ın ilk fiziksel portalının Los Angeles’ta olacağını duyuran Anadol, çok-duyulu AI veri heykellerinin ve resimlerinin, deneyimin temel parçası olacağını ifade etti.

Kaynak: CoinTurk

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Unutulmuş Diyarlar'ın Yaratıcısından Yeni Maceralar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.