Haberler

Yüzüklerin Efendisi NFT Koleksiyonu Geliyor

Dünyanın en ünlü film serilerinden Yüzüklerin Efendisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Warner Bros. Discovery, serinin ilk filminin özel bir NFT koleksiyonu haline getirildiğini açıkladı.

Son yılların en tartışmalı yatırım araçları arasında yer alan kripto para dünyasının temellerini oluşturan blok zinciri teknolojisinin 2021 yılındaki trendlerinin başında NFT’ler geliyordu. Non Fungible Token yani Değiştirilemez token olarak da bilinen NFT’ler, şimdilerdeyse eski popülaritelerini yitirmiş durumdalar. Hatta yapılan son araştırmalar, NFT satışlarının 2022 yılının başından beri yüzde 97 azaldığını gözler önüne serdi.

Yüzüklerin Efendisi the lord of the rings fellowship of the ring elrond

Ancak yaşanan yeni bir gelişme, NFT dünyasının bazı sektörlerde hâlâ dikkat çektiğini düşündürüyor. Zira dünyanın en büyük yayıncı ve yapımcıları arasında yer alan Warner Bros. Discovery hem blok zinciri meraklılarını hem de Yüzüklerin Efendisi hayranlarını heyecanlandıracak bir işe imza atacağını açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, özel bir NFT koleksiyonu haline getirilecek. Filmin 4K çözünürlükteki bir kopyasıyla birlikte sahne arkası görüntüleri, filmden fotoğraf ve video kesitleri ile Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nden esinlenilerek oluşturulmuş özel içerikler de bu NFT koleksiyonunun bir parçası olacak.

the lord of the rings fellowship of the ring yüzüklerin efendisi

Warner Bros. Discovery, NFT projesi için Web3 ve NFT‘ler üzerinde çalışan bir şirket olan Eluvio ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği ile dünyada ilk kez Warner Bros. Discovery kadar büyük bir yapımcı şirket, NFT sektörüne resmen girmiş olacak. NFT’lerin ne kadar ilgi göreceği, önümüzdeki günlerde daha net anlaşılacak.

Kaynak: Webtekno, Variety

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.