Oyun Haberleri

Yeni Bir Vampir RPG’si: Vampyr

vampyr-banner

Oldukça etkileyici görünen ve kısmen World of Darkness dinamiklerine yakın yeni bir RPG oyunu olan Vampyr duyuruldu. Henüz fragmanı yalnızca konsept halinde fakat yinede ortaya güzel bir iş çıkacak gibi.

Focus Home Interactive ve Dontnod işbirliğiyle bize sunulacak olan oyun dinamikleri ve atmosferiyle oldukça etkileyici olacağa benziyor. Vampyr, 20. yüzyılın başlarında İngiltere’de geçiyor. Zaten atmosferi bu işe oldukça yatkın olan Londra sokakları oyunda sakatlıklar, hastalıklar ve korkuyla iç içe halde daha karanlık bir şekilde görünecek. Bu karanlık sokaklarda beslenmek belki alışkın olduğumuz World of Darkness dinamiklerinden daha kolay görünse de öyle değil. Besleneceğiniz kişiyi çok dikkatli seçmelisiniz çünkü diğer karakterlerle ilişkileri ve beslendiğiniz herkesin size katacağı avantaj veya dezavantajlar olabilir.

vampyr-oyun

World of Darkness oynayanların bildiği Bloodpool mantığına yakın bir mantık da oyunda mevcut. Sahip olduğunuz vampir güçlerinizi kullanmak için bu sefer kendi kanınızı içmeniz gerekecek. Fakat bu sizi zayıflatsa da beslendiğinizde toparlanacağınız için Bloodpool sisteminin iki aşamalı versiyonu diyebiliriz. Bu da demek oluyor ki yine World of Darkness’da olduğu gibi savaş esnasında disiplin benzeri bu doğa üstü güçlerinizi kullanmak sizi zor duruma da düşürebilir. Muhtemelen masa üstünde bu sıkıntıları yaşayanlar bu zorlukların üstesinden daha rahat gelebilirler.

Vampyr sisteminin içinde “Craft” sistemi de mevcut. Kendi silahlarınızı yapmanız mümkün. Bunun yanında menzilli silahlarınıza cephanenizi de düşmanlarınızın zayıf yönlerine göre yapabileceksiniz. Bir de “Lootcu” arkadaşlar çok sevinecekler çünkü “Craft” sistemi için gereken materyallerin birçoğu cesetlerden temin edilecek. Henüz oyun hakkında bildiklerimiz bu kadar. Hem mekanlar hem de sistem kulağa gayet hoş geliyor. Umarım bizleri hayal kırıklığına uğratmazlar da Vampire The Masquerade Redemption’ı ilk oynadığımız yıllardaki kadar keyif alırız.

Vampyr 2017 yılında PS4, XBox One ve bilgisayarlarımız için çıkacak.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Jade Raymond, Playstation'a Bağlı Yeni Bir Stüdyo Kurdu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Whitewolf’un 2004’teki oyunu da bugları saymazsak güzeldi. Bu da güzel olur umarım. Yalnız, Werewolf nerede kaldı? :'(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.