Oyun Haberleri

Wraith: the Oblivion VR Oyunu Geliyor!

İnternetin popüler oyun forumlarından biri olan ResetEra’da gece saatlerinde paylaşılan sızıntıya göre, World of Darkness’ın oyun olarak bizlerle buluşacak bir sonraki altbaşlığı Wraith: the Oblivion gibi görünüyor.

Güncelleme: World of Darkness resmi Twitter hesabının, bizim saatimizle akşam üstü paylaştığı duyuru ve teaser ile Wraith: the Oblivion – Afterlife’ın geleceği ve oyunla ilgili sızan bilgiler doğrulanmış oldu!

“FunkyPapa” adlı ResetEra kullanıcısının gönderisine göre VR oyunlarına dair önemli bir haber sitesi olan RoadtoVR, yeni bir Wraith: the Oblivion oyununun VR platformunda oyuncularla buluşacağı haberini yayınladı fakat ardından hemen sildi. Tabii ki sitenin daha da hızlı takipçileri boş durmamış ve haberde yer alan tanıtım yazısını yakalamış. Aramızdan ayrılmış olan habere göre oyun Wraith: the Oblivion – Afterlife adını taşıyacak. Bir hayatlet rolü üstleneceğimiz oyunda Kefen’in (Shroud) ötesinde bekleyen gizemleri çözmek için yola çıkacağız.

Aynı habere göre oyunun yapımcılığını üstelenecek Fast Travel Games’in Yaratıcı Yönetmeni Erik Odeldahl, “hikaye temelli ve keşif odaklı” bir World of Darkness oyunu yapmakta kendilerine, Amnesia: The Dark Descent ve Alien: Isolation gibi türünün oldukça başarılı iki başlığının ilham verdiğini belirtmiş. Stüdyonun daha önceki yapımları arasında Apex Construct ve Budget Cuts yer alıyor. Haber, Wraith: the Oblivion – Afterlife’ın tüm büyük VR platformlarına geleceğini ve oyun içi görüntüler ile muhtemelen çıkış tarihinin 27 Ağustos’ta başlayacak olan Gamescom Now etkinliğinde paylaşılacağını belirterek sonlanıyor.

Wraith: the Oblivion, oyuncuların dünyamızdan göçmüş hayaletlerin rolünü üstlendiği, bizim dünyamızla iç içe geçmiş Underworld adlı öteki tarafın gizemleriyle boğuştuğu World of Darkness alt başlığı. Kayıp, ümitsizlik, bilinmeyenin korkusu, ölümden sonra daha ayakta kalma mücadelesi, unutmak ve unutulmak gibi ana temalarıyla şüphesiz ki oyuncuların içini en çok karartan World of Darkness başlıklarından biri olan Wraith the Oblivion’ı bir VR korku oyunu olarak deneyimlemek şüphesiz ki muazzam olur. Ayrıca, Wraith için büyük tematik öneme sahip, oyuncuları mücadele etmekten vazgeçirmeye, pes ederek kendilerini hiçliğe bırakmaya iten habis yanları Gölge (Shadow) mekaniğinin bir VR oyununda nasıl ele alındığını görmek de bir hayli ilginç olur. Tabii ki bunları, ResetEra gönderisinin doğru olduğunu varsayarak söylüyoruz zira bu gönderinin sağlam kanıtları olsa da ResetEra, “sahte sızıntılara” dair kötü nama sahip bir forum. Yine de ilerleyen günlerde gelebilecek güzel haberler için gözümüzü açmakta fayda var!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Warhammer: Vermintide 2 Çıktı, Savaşlar Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.