AYBABTUOyun Haberleri

World of Warcraft Oyuncuları Duruşlarını Göstermek İçin Omuz Zırhlarını Çıkarmaya Başladı

World of Warcraft‘ın merakla beklenen yeni ek paketi Battle for Azeroth’un çıkmasına kısa bir süre kala, Horde tarafındaki oyuncular siyasi duruşlarını belli etme kararı aldı!

Şimdi siyasi kelimesi Warcraft dünyası için biraz garip kaçıyor olabilir ama oyunun geldiği noktaya bakılırsa bu ilginç bir hamle gibi gözüküyor. Warcraft dünyasını derinden etkileyen son olaylar karşısında Horde oyuncuları da tepkilerini gösterme kararı aldı.

Çok uzun zamandır WoW dünyasından uzak kaldım. Warlords of Draenor’un çıktığı dönemde iş, hayat ve başka meşgalelere ayırdığım zaman yüzünden bırakma kararı almıştım ama dönem dönem oyunda neler olduğunu da takip etmeye çalışıyorum. Legion ile birlikte deli titan Sargares’ın alt edilmesinin ardından Warcraft’ın nasıl bir yol haritası izleyeceğini de merakla bekliyordum.

O dönemde Sylvanas’ın hareketlerini yorumladığımda, bir sonraki pakette işlerin kızacağını tahmin etmiştim. Battle for Azeroth ile birlikte Horde ve Alliance tarafları yine karşı karşıya geleceği duyurulmuş oldu?

Peki tam olarak neler yaşandı?

Şöyle kısa bir özet geçmek gerekirse, Sylvanas kelimenin tam anlamıyla çıldırdı! Güç gösterisi adına Night Elfler için kutsal sayılan Teldrassil’i yakan ve birçok masum insanı katleden Sylvanas’ın bu hamlesi iki tarafta da şaşkınlıkla karşılandı. Ortalık yeni ek paket ile birlikte baya bir kızışacak orası kesin!

Şimdi bu özet kısmını geçtiğimize göre Horde oyuncuları neden omuz zırhlarını çıkarma kararı aldı? Blizzard, daha önce Mists of Pandaria ve Warlords of Draenor’da da yaptığı gibi Warbringers serisi ile bazı karakterlere özel animasyonlar hazırlamaya başladı. Jaina ve Sylvanas odaklı videoların üzerine şahane bir de sinematik video patlattı.

Undercity kuşatması altında kale burçlarından bakan Varok Saurfang, yaşanan olayları sorgulayan bir bakış sergiledi. Yanına gelen yeni yetme bir Troll savaşçıyla gerçekleştirdiği diyalogdan da anladığımız kadarıyla Saurfang, Sylvanas’ın hareketlerinde bir onur olmadığını bariz şekilde ortaya koydu.

Tek başına Alliance ordularına doğru tüm zırhını çıkararak ilerleyişe geçen Saurfang’in bu duruşu hem Horde hem de Alliance oyuncularını da etkilemiş oldu. Bahsettiğim videoyu da en aşağıda bulabileceksiniz.

Reddit’te ve birçok Warcraft forumunda gördüğümüz kadarıyla Saurfang’in bu zırh çıkarma durumu, Horde oyuncuları tarafından bir tepki haline geldi. Birçok Horde oyuncusu Saurfang’in yanında olduklarını göstermek adına omuz zırhlarını çıkarma kararı aldı. Alliance oyuncularının büyük bir kısmı da omuzluğu olmayan Horde oyuncularına saldırmaktan kaçınacağını açıkladı.

The Old Soldier isimli bu kısa sinematik büyülü havası ile WoW oyuncularına dokunmayı başardı. Blizzard, oyuncularından böyle bir tepki bekliyor muydu bilinmez ama omuz zırhını çıkarma durumu Horde oyuncuları arasında bir dalga halinde büyüyor. Fresh_Pancake isimli bir WoW oyuncusunun önderliğinde başlayan hareket Shoulders for Saurfang ismini aldı. Saurfang adına kurulan bir Discord kanalı ve birçok guild bulunmakta.

Bu kadar uzun zaman WoW dünyasından uzak kaldıktan sonra eski bir karakterin ana hikayeyi bu denli etkilemesi benim de ilgimi çekti. Hatta hesabı tekrar aktif etsem mi diye düşünmeden de edemiyorum. Şimdilik tüm olayları uzaktan izlemeyi tercih edeceğim gibi gözüküyor?

Peki siz Horde oyuncuları ve Alliance oyuncuları, bu duruma nasıl bakıyorsunuz? Bizimle paylaşmayı unutmayın.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Sıra Tabanlı Warhammer 40K Oyunu - Sanctus Reach

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.