Oyun Haberleri

Werewolf: the Apocalypse – Earthblood’dan Yeni Bir Fragman Geldi!

Sessiz sedasız yapım sürecine devam eden, en son Ekim 2019’da çıkan uzun fragmanının ardından içeriğine dair yeni bilgiler edindiğimiz Werewolf: the Apocalypse – Earthblood‘dan bekleyenlerinin bir yandan merakını bir yandan da heyecanını kabartacak bir sinematik geldi!

Aslında bu sinematik, 5 Haziran’da gelecekti fakat bünyesinde yayınlandığı IGN Summer of Gaming’in etkinliğinin, ABD’deki polis şiddeti karşıtı eylemlere destek amacıyla 10 Haziran’a ertelenmesi nedeniyle sinematik de oyuncular ile bugün buluşmuş oldu. Tabii sinematiğin ardından, ilk defa gördüğümüz oyun içi görüntüler de paylaşıldı.

Cyanide Studios tarafından geliştirilen ve Nacon’un (eski adıyla Bigben Interactive) dağıtıcılığını üstlendiği oyun, bir kurtadam olan ve kavmi (tribe) Fianna’lar tarafından sürgüne gönderilen Cahal’ın, Pentex’in bir kolu olan enerji şirketi Endron’a karşı verilen savaşta kavmine yardımcı olmak amacıyla sürgününden geri dönmesi ve bu geri dönüş sonucunda içine atılacağı mücadeleyi konu alacak. Mücadelesi sırasında Cahal kendini, Garoular ve her türlü kötülüğün başının altından çıktığı Pentex arasındaki savaşın ortasında bulacak.

Ayrıca oyunda, Earthblood’ın uyarlandığı masaüstü rol yapma sistemi Werewolf: the Apocalypse’in hem mekanik, hem de tematik yansımalarını göreceğiz. Kurt, kurtadam ve insan formları arasında geçiş yapabileceğiz ve her formun keşif, saklanma, diğer insanlarla etkileşim, dövüş gibi farklı alanlarda farklı getirileri olacak. Cahal’ı, Doğa Ana’nın karakterimize bahşettiği doğaüstü güçlerden ve oyun boyunca geliştirdiğimiz becerilerden faydalanarak güçlendireceğiz. Ayrıca, Werewolf kozmolojisinde büyük bir yere sahip, Dünya’nın Gölgesi olarak adlandırabileceğimiz Penumbra alemine de geçiş yapabileceğimiz söyleniyor ki böyle soyut, kavramsal ve mistik bir alemin bir bilgisayar oyununda ele alınışını görmek bir hayli ilginç olacak.

Bunun yanı sıra, bir Werewolf mekaniği olan Rage, yani Öfke de hem oynanışta hem de oyunun atmosferinde etki sahibi olacak. İhanet, yas, doğanın katli, doymak bilmez insan açgözlülüğü, ezelden beri süren bir savaş ve asla gelmeyen bir zafer gibi trajediler karşısında hissedeceğimiz öfke, Garouların içgüdüsel öfkesiyle birleşecek ve tıpkı masaüstü sistemde olduğu gibi karşımıza önemli bir tema olarak çıkacak. Temanın yanı sıra, Öfke mekaniği ile Cahal, etrafında kıyım yaratabilecek güçte bir form alacak. Tabii ki bu formun, fiziksel güç getirisinin yanı sıra sosyal etkileşimleri zorlaştıracak götürüleri de olacak.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacak ve 2020’de oyuncular ile buluşacak olan Werewolf: the Apocalypse – Earthblood’ı, şu anda Epic Games Store’da istek listenize eklemeniz mümkün. Oyun hakkında daha detaylı bilgiler, 7 Temmuz’da gerçekleşecek Nacon Connect etkinliğinde paylaşılacak.

İlginizi Çekebilir  Age of Wonders: Planetfall Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu