Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Wasteland 3 Duyuruldu – Bu Sefer Biraz Üşüyeceğiz

Wasteland 3 Duyuruldu – Bu Sefer Biraz Üşüyeceğiz

wasteland-3-banner

Fallout 1 ve 2’nin RPG severlerin gönlünde ayrı bir yeri vardır. Bu iki oyunun atası olan Wasteland’in devam oyunu olan Wasteland 2 2014’te çıktığında RPG severler tarafından sevildi.

Bu oyunların yaratıcı ekibinin başındaki Brian Fargo bizi üzmedi ve Wasteland 3 oyunun duyurdu. (2. oyunda easter egg olarak disketini bulmuştuk ve oyunun geleceğini tahmin ediyorduk)

Wasteland 2, Arizona’nın sıcak çöllerinde ve Los Angeles’ın yeşermiş ve iyi-kötü uygarlığın kurulmaya başlandığı tehlikeli düzlüklerinde geçmekteydi. Los Angeles’a geçtiğimizde nasıl bölgedeki dosta düşmana kendimizi göstermiştik ki bu sefer de durum pek farklı değil. Wasteland 3 daha farklı bir ortamda, neredeyse donmuş, karın içine batıp çıkacağımız Colorado’da geçecek. Değişmeyen şey yine kimin dost kimin düşman olduğuna siz karar vereceksiniz.

wasteland-3-gorsel-001

Bir önceki gibi izometrik bir RPG olacak oyun, doğal şartların etki ettiği tamamen yenilenmiş ve işin içinde araçların da dahil olduğu dövüş sistemi ile geliyor. Daha evvel de yaptığınız gibi yardım ettiğimiz insanlara veya yaptığımız görevlere göre vereceğiniz kararların sonuçlarını direkt olarak oyun içinde görebileceğiz. Bir önceki oyunda sadece eşya alıp satıp görev aldığımız üssümüzü bu sefer geliştirip, ticaret yolları açabileceğiz. Yine tamamen yenilenmiş diyalog sistemi Torment – Tides of Numenera’nın yazarları tarafından yazılmakta. Konsept çizimlerini de Wasteland 2 ve Star Wars: The Force Awakens’ta çalışmış Andree Wallin yapmakta. Müzikleri Mark Morgan mı yapıyor bilemiyorum ama gördüğüm tek (ve bence çok önemli) eksik diyebilirim.

İlginizi Çekebilir  Fallout 4 İçin Yüksek Çözünürlüklü Kaplama Paketi Yayınlandı

wasteland-3-gorsel-002

Senaryoda hem tek kişilik hem de çoklu oyuncu desteği olacak. Üstelik çok oyunculu oynarken, haritanın farklı yerlerine dağılmak ile kalmayıp farklı yerleşim yerlerinde, farklı görevler yapıp farklı yerlerde çatışabileceğiz. İster arkadaşınız ile, ister lobi sistemi ile oyuncular dahil olabilecek.

Daha evvel “crowdfunding” (kitlesel fonlama) olarak Kickstarter’dan faydalanan InExile, bu sefer FIG üzerinden 5 Ekim’de fonlamaya açılacak. Oyunun konsollara da çıkacağını ayrıyeten belirtelim.