Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Valve, Steam Direct Sisteminin Ücretini Belirledi

Valve, Steam Direct Sisteminin Ücretini Belirledi

Geçtiğimiz aylarda size Greenlight’ın kaldırılıp yerine Steam Direct adındaki sistemin getirileceği haberini yapmıştık. Yeni sistemin içinde her geliştiricinin ürünlerini Steam markete koyabilmesi için belli bir miktar ücret ödeyeceğinden bahsetmiştik.

Valve yaptığı duyuruda bu ücretin 100 dolar olacağını belirtti. Bununla beraber aklınıza gelecekte daha büyük bir oyun karmaşası oluşacağı gelebilir. Kendi internet sitelerinde yaptıkları duyuruda, gelecek olan birkaç geliştirmeyle bu yığından nasıl kaçınacaklarından bahsediyorlar. Duyurudaki belli başlı konular şunlar:

  • Oyun tavsiye eden sistemin algoritmasını geliştireceklermiş ve daha kullanıcı tercihlerine dayalı olarak daha kullanıcı dostu olacakmış.
  • Küratörlük sistemini elden geçiriyorlarmış. Oyun tavsiyesi sistemi, algoritmasında küratörlerden de yararlanacakmış. Küratörler ve geliştiricilerin bağlantı kurması daha kolay hale gelecekmiş.
  • Küratörler ürünlerle ilgili ürettikleri içerikleri (Youtube’daki videolar) daha kolay bir şekilde Steam’de paylaşabilecekler.
  • Geliştiricilerin vereceği 100 dolar telafi edilebilirmiş.

Genel olarak baktığımızda ücretin biraz daha yüksek olması oyun kalabalığını azaltabilir gibi görünüyor fakat Steam mağazaya oyun koyabilmek bu kadar kolayken yılda birkaç tane, oyun piyasasına yeni soluk getirecek yapım piyasaya çıkarsa buna değecektir.

İlginizi Çekebilir  Pentagon'un Desteklediği 1962 Yapımı Uzay Simülasyonu - Spacewar