Oyun Haberleri

Unutulmuş Diyarlar’da Yeni Oyun – Tales from Candlekeep: Tomb of Annihilation

Sizlere önceki haberimizde Dungeons and Dragons’ın en son macera modülü olan Tomb of Annihilation‘dan detaylıca bahsetmiştik. 19 Eylül‘de piyasa sürülecek olan modülümüzle birlikte bir de video oyunu hazırlayan ekip, oyunun da modülle birlikte piyasa sürüleceğini açıkladı!

Steam üzerinden şimdiden ön siparişe çıkartılan oyunumuzun adı Tales from Candlekeep: Tomb of Annihilation. Oyunun ismi bile pek çok şey çağırıştırıyor aslında. Unutulmuş Diyarlar üzerinde hâlâ ayakta kalabilmiş en geniş arşivli ve en eski kütüphanelerden biri olarak nam salan Candlekeep’ten bahsediyoruz sonuçta…

Oyundan Neler Bekliyoruz?

Oyunun başlığına bakarak -Mumkale’den Öyküler- bunun bir oyun dizisi olacağını ve Dungeons and Dragons’ın her yeni macera modülüyle birlikte yeni bir Tales from Candlekeep oyunu göreceğimizi anlayabiliyoruz. Şimdilik Tomb of Annihilation ile yetineceğiz. Dungeons and Dragons evrenleri içindeki en çılgın liçlerden biri olan Acererak’ın meşum planlarını bozmaya odaklanan ve klasik Tomb of Annihilation serisinin yeniden diriltilmiş modern versiyonu olan bu modülümüzde Unutulmuş Diyarlar’ın en egzotik bölgesi olan Chult Yarımadası‘na gideceğiz ve dinozorlarla, meşhur yılan adamlar Yuan-Tiler ile ve yaşayan ölülerle mücadele edeceğiz.

Ön siparişe çıkan oyunumuzla ilgili sadece kısa bir tanıtıcı yazı yayınlandı; onu da sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

Oyunumuz klasik Dungeons and Dragons oyunlarının büyük bir kısmı gibi CRPG olarak tasarlandı. Karelere bölünmüş haritalar, tur bazlı savaşlar ve akıcı diyaloglarıyla doğrudan masaüstü FRP deneyimini biz oyunculara getirmeyi amaçlıyor.

  • Eşsiz Görevler: Oyundaki dinamik harita jeneratörü sayesinde daha önce yaptığınız görevleri tekrar yapmaya kalktığınızda öncekinden daha farklı bir ortam ve savaş sizi bekliyor olacak.
  • 40’tan fazla görev: Oyunda 40’tan fazla ana ve yan görev mevcut.
  • Canlı bir kutu oyunu deneyimi yaşayın: Oyun, kutu oyunu versiyonundaki eğlenceli kısımların hepsini dijital ortama aktarıyor.
  • Zafere giden yolda kendi ekipmanlarınızı yaratın: Nadir zanaat malzemeleri toplayarak güçlü silahlar, zırhlar ve büyülü nesneler yapın.

“Ölümcül Chult Yarımadası’nda bir maceracı grubu tehlikeli cangıllardan ve labirentlerden savaşarak geçmeli ve Acererak’ın sebep olduğu ölüm lanetinin kaynağını bulup onu yok etmeliler. Pek çok ölümcül mücadeleyle ve rakiple yüzleşmek için dört karakterden bir ya da daha fazlasını seçip görevine başla. Karakterler; Artus Cimber, Asharra, Birdsong, Dragonbait.” 

Artus Cimber ismi belki bazı Diyarlar kurtlarının kulağında çınlama yaratmıştır. Kendisi 90’lı yılların efsane roman serisi the Harpers’ta ilk kez yazılmış ve yaklaşık 1,5 yıl önce de Storm King’s Thunder macera modülünde Kış Tanrıçası Auril’in ölümsüz Seçilmişi olarak karşımıza tekrar çıkmıştı.

Kesin tarihi belli olmamakla beraber bu yılın sonbahar aylarında çıkması beklenen oyunumuzu biz de merakla bekliyor ve incelemek için sabırsızlanıyoruz. Oyunu hemen buradan İstek Listesi’ne ekleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Lineage 2: Revolution Genel Bakış II

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.