Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Torment: Tides of Numenera Oyunundan İlk Görüntüler

Torment: Tides of Numenera Oyunundan İlk Görüntüler

torment-tides-of-numenera-banner

Bilgisayar oyunları tarihinin en başarılı ve en iyi yazılmış RPG oyunu olarak gösterilen Planescape: Torment‘in varisi yüzünü gösterdi.

Planescape: Torment oyununun halefi olarak gösterilen Torment: Tides of Numenera oyunundan ilk oyun içi görüntüler yayınlandı.

Bundan 1,5 sene önce Kickstarter’da 900 bin dolar hedef ile yola çıkarak 4 milyon 188 bin dolar gibi bir para toplayan Torment: Tides of Numenera ortaya çıkmaya başladı.

Oyun, izometrik bir kamera açısına sahip. Açıkçası hem oyunun kullanıcı arayüzüne hem de oyun içi atmosfere baktığımızda Planescape: Torment oyununa olan benzerlik tartışılmaz. Torment: Tides of Numenera oyununu yapan InXile Entertainment, Planescape oyununun yapımcısı değil; ancak Planescape: Torment oyununu yapan Chris Avellone yapım ekibinin bir parçası.

torment

InXile, Kickstarter’da yakaladığı başarı sonrasında sadece Chris Avellone’u ekibe katmadı. Son zamanların en başarılı fantastik kurgu kitaplarından olan Kralkatili Güncesi’nin yazarı Pathrick Rothfuss, Vampire the Masquerade: Bloodlines oyununun yazarı Brian Mitsoda, Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer oyununun baş tasarımcısı George Ziets de Torment oyununun yaratıcı ekibi arasında yer alan isimler.

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft: Legion Çıktı!

Wasteland 2’nin büyük çoğunluğunu tamamlayan InXile ekibi, gücünün büyük kısmını Torment oyununa yansıtmış görünüyor. Bu da oyunun yakın zamanda alfa sürecine gireceğinin sinyallerini veriyor.

torment-tides-of-numenera

Son zamanlarda çıkan RPG oyunları; Divinity: Original Sin, Wasteland 2 ve Pillars of Eternity ile eski tarzda, muhteşem hikayelere sahip RPG oyunlarına geri dönüş yaşayacağız. Görüntüler anlaşıldığı üzere Torment: Tides of Numenera da bu geri dönüşte başı çekecek.

İşte oyundan ilk video: