Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Telltale Games Taht Oyunları’na Mı Dahil Oluyor?

Telltale Games Taht Oyunları’na Mı Dahil Oluyor?

Game of Thrones banner

Telltale Games yeni dedikodulara kapılarını açmış durumda. Çizgi roman tabanlı The Walking Dead oyunuyla çok ses getiren firma yakın zamanda çıkarttığı The Wolf Among Us oyunuyla da başarısını tazelemiş ve sesini daha çok kişiye duyurmuştu.

İnteraktif çizgi roman tadında yaptıkları oyunlarla, oyuncunun seçimiyle oyunu yönlendirme tarzını benimsemiş olan Telltale Games bu konuda pek çok olumlu geri dönüş de aldı. Hali hazırda The Walking Dead’in yeni oyununun çok yakında piyasaya sürüleceğini duyuran firmanın adı ise yepyeni bir dedikoduyla müdavimlerini heyecanlandırmaya başlamış durumda.

The-Walking-Dead

Telltale Games’in yeni projesinin dedikodularının bu kadar alevlenmesinin sebebi ise söz konusu projenin George R.R. Martin‘in çok konuşulan serisi olan Game of Thrones olması. HBO’da dizisi devam ederken ve kitap serisi de henüz bitmemişken, hikaye olarak aslında tam da firmanın dişine göre bir seri. Telltale Games bu dedikodulardan haberdar olduklarını fakat yeni bir projeyle ilgili herhangi bir yorumları olmadığını belirtirken hayranlar şimdiden nasıl bir hikayenin işleneceği üzerine tartışmalara başlamış durumda.

İlginizi Çekebilir  Nathan Fillion Firefly Online İçin İkonlaşmış Rolüne Geri Dönüyor!

Daha önce The Walking Dead’de çizgi romana bağlı fakat farklı karakterlerle yan bir hikaye oluşturan Telltale Games’in yine böyle bir şey yapması bekleniyor. Kişisel fikrimi eklemem gerekirse özellikle Targaryen dönemini, Robert savaşını, Targaryen’ların çöküşünü ve Jon Snow’un kimin çocuğu olduğunu çok merak ediyorum. Ned Stark’ı yeterince göremediğimizi de düşündüğüm için hikayenin o dönemi anlatmasını çok isterim.

wolf_among_usGame of Thrones serisinin oyuna dönüştürülmesi konusunda ise kuşkular da yok değil. Mevcut ve başarısız bir strateji oyunu, sınırlı karakterlere sahip şahsım adına aslında çok eğlenceli ve heyecanlı olan ama yine de hayranları tarafından pek sevilmemiş bir RPG’si bulunan serinin ise hala çıkarılmamış bir MMORPG’si mevcut. Hal böyle olunca Telltale Games’in bu işi kıvırıp kıvıramayacağı tam bir muammaya dönüşüyor. Ciddi bir RPG bekleyen hayranların ise bu duruma ne kadar yanaşacakları meçhul.

Bu oyun gerçekleşmeyebilir, sadece bir dedikodu da olabilir ama şimdiden beni yeterince heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Kim bilir belki de kışı Telltale Games getirir!