Oyun Haberleri

Telltale Games, Çalışanlarının Çoğunu İşten Çıkardı

Bir süre önce The Expanse: A Telltale Series oyununu yayınlayan ve şu sıralar The Wolf Among Us 2 (2024) üzerinde çalışan Telltale Games, geçtiğimiz ay çalışanların çoğuyla ilişiğini kesti.

Telltale Games The Wolf Among Us 2

Telltale Games eski Sinematik Sanatçısı Jonah Huang‘ın X’te (Twitter) paylaştığı bilgilere göre; stüdyodaki işten çıkarmalar Eylül ayı başında gerçekleşti. Oyun endüstrisinin birleşmesi gerektiğini belirten Huang‘ın paylaşımında belirttiği gibi, şirket içi operasyon Telltale‘in İngiltere merkezli stüdyo Flavourworks‘ü satın almasından sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Huang‘ın iddiasını Telltale Games‘e soran IGN’e gelen açıklama, “Mevcut piyasa koşulları nedeniyle, ne yazık ki Telltale ekibimizden bazılarının işine son vermek zorunda kaldık. Hikaye anlatmaya ve bunu yapmanın yeni yollarını bulmaya olan bağlılığımız aynı. Bu yolculuk boyunca gösterdikleri özveri için herkese minnettarız ve etkilenen herkesi desteklemek için çalışıyoruz. Şu anda geliştirilmekte olan tüm projeler hala üretim aşamasındadır ve şu anda başka bir güncellememiz bulunmamaktadır.” şeklinde oldu.

Bu işten çıkarmalar, iki yıldır bir dizi büyük stüdyoyu etkileyerek devam eden endüstri toplu işten çıkarma eğiliminin bir parçası olarak geliyor. Bugüne kadar Naughty Dog, Team 17, Ascendant, Blizzard, BioWare, Epic Games, Blackbird Interactive, Striking Distance, Ubisoft, Scavengers Studio, CD Projekt, Embracer Group’un çok sayıda iştiraki, Deviation Games, The Molasses Flood, Relic Entertainment, Xbox, Riot Games, Unity ve daha birçok şirkette işten çıkarmalar yaşandı.

Bizi sosyal medya kanallarımız dışında Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.