Oyun Haberleri

Summer Game Fest 2022: Tüm Duyurular

Summer Game Fest 2022 yaz döneminde E3’ten açılan boşluğu doldurmaya geldi. Dün geceki etkinlik sırasında yeni oyun duyuruları, çıkış tarihleri ve The Last of Us’ın bilgisayara geleceği gibi haberler aldık.

Yazın bizi birçok oyun etkinliği bekliyor. Örneğin şimdi gözler 12 Haziran‘daki XBox & Bethesda sunumunda. Hazirandaki tüm etkinliklerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Dün gece gerçekleşen Summer Game Fest’in duyuru ve fragmanlarını sizler için listeledik.

The Last of Us: PC Sürümü Yolda

YouTube player

The Last of Us Part I’in remake’i yolda. Orijinaline 2013’te kavuştuğumuz oyunun yeni grafikleri gerçekten de muhteşem görünüyor. Remake versiyonu PlayStation 5 için 2 Eylül’de çıkacak. Oyun aynı zamanda PC sürümüyle de karşımızda olacak. Ancak bilgisayar için çıkış tarihi henüz belli değil. Yani yalnızca bu sürümün de geliştirilmekte olduğu bilgisi var.

Ayrıca The Last of Us Remake çıktığında Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleriyle karşımızda olacak.

Teenage Mutant Ninja Turtles Shredder’s Revenge: Casey Jones!

YouTube player

TMNT Shredder’s Revenge’i bir süredir merakla takip ediyoruz. Hatta geliştiricilerin sohbetlerini bile gelişmeden sayıp haberleştirmiştik. Çünkü oyun, 80’ler dönemi Ninja Kaplumbağalarını seven kitleyi mutlu etmeye geliyor. Haliyle biz de duyurularla bile mutlu oluyoruz.

Shredder’s Revenge için yaptığımız habere buradan göz atabilirsiniz. Orada hâlâ Casey Jones’u göremediğimizi söylemiştik. Ancak bu duyuruyla artık Casey Jones’un da oynanabilir karakterler arasında olduğunu öğrendik. Ayrıca oyunun haftaya çıkacağını da! 16 Haziran‘da pizzalar kimden?

Gotham Knights: 25 Ekim’de Geliyor

YouTube player

Batgirl, Nightwing, Red Hood ve Robin olarak oynayabileceğimiz Gotham Knights, 25 Ekim‘de çıkacak. Oyun hem Xbox Series X ve PlayStation 5 hem de PC sürümüyle geliyor. Warner Bros.’un Batman oyunları iyi yorumlar almıştı. Gotham Knight onları geçer mi dersiniz?

Oyunu tanıttığımız habere buradan göz atabilirsiniz.

Marvel’s Midnight Suns: Yine Ertelenmezse 7 Ekim’de Çıkıyor

YouTube player

Marvel’s Midnight Suns, XCOM’un geliştiricilerinin elinden çıkacak. Dolayısıyla oyunu merakla bekliyorduk. Ancak sonradan yaptıkları açıklamalarda oyunun XCOM’la hiçbir alakası olmayan, kart oyunu tadında bir oyun olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla yukarıdaki fragmanda olduğu gibi “Oyunda geçen gerçek bir sahne değildir” yazısıyla havalı fragmanlar yayınlasalar da oyunun oynanışıyla henüz yeterince heyecan uyandıramadılar.

Aslında oyun bu yılın ilk çeyreğinde çıkacaktı. Fakat çıkış tarihini ertelediler. Yine bir aksilik olmazsa 7 Ekim‘de geliyor. Oyun Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC ile uyumlu olacak.

Detaylarını içeren haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Aliens: Dark Descent

YouTube player

Alien hayranları da yeni aksiyon ve korku türündeki yeni oyuna 2023’te kavuşacaklar. Yeni Alien dizisinin bir yerde kapalı kalma temasından kurtulacağını söylemiştik. Yani serinin öne çıkan temalarından birini kıracaklardı. Hatta uzaylıları Dünya’da serbest bırakmayı planlıyorlardı. Ancak bu oyunda yine klasik kapalı kalma temasına dönüş olacak gibi duruyor.

Aliens: Dark Decent PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve PC ile uyumlu olacak.

Layers of Fears: Korku Dinmek Bilmiyor

YouTube player

Bloober Team‘in Layers of Fear serisi üçüncü oyunla yola devam ediyor. Geliştiriciler ilk oyunlarıyla iyi bir iş çıkarmış, övgü toplamışlardı. Ancak onu takip eden DLC ve devam oyunları ilki kadar başarılı olmamıştı. Üçüncü oyun 2023 yılında çıkacakmış. Bu kez başarıyı yakalayacaklar mı dersiniz?

Call of Duty Modern Warfare II: 28 Ekim’de Çıkıyor.

YouTube player

Bu, 2009’da çıkan ve aynı ismi paylaşan Call of Duty oyununun remake’i değil. 2019’da çıkan Call of Duty: Modern Warfare’in hikayesini devam ettiren yeni bir oyun olacak. Hem PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One gibi konsollar hem de bilgisayar üzerinden oynayabileceğiz. Satışları Steam ve Battle.net üzerinden olacak.

Modern Warfare 2, 28 Ekim’de çıkıyor.

The Callisto Protocol: Dead Space 4

YouTube player

The Callisto Protocol, geçtiğimiz gün Steam’de 92 TL’lik hatalı fiyatıyla karşımıza çıkmıştı. Ancak 24 saat içinde bu hatayı düzelttiler. Artık 499 TL fiyatıyla ön siparişe devam ediyor. Dead Space’in yaratıcılarından Glen Schofield’ın hazırladığı oyun şimdiden Dead Space 4 olarak anılmaya başladı bile.

Oyun 2 Aralık‘ta PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

Summer Game Fest 2022 – Diğer Fragmanlar

Witchfire

YouTube player

Routine

YouTube player

Fort Solis

YouTube player

Nightingale

YouTube player

Warhammer 40.000: Darktide

YouTube player

Street Fighter 6

YouTube player

Saints Row

YouTube player

Flashback

YouTube player

Stormgate

YouTube player

Highwater

YouTube player

Neon White

YouTube player

One Piece Odyssey

YouTube player

Goat Simulator 3

YouTube player

Cuphead DLC: The Delicious Last Course

YouTube player

Metal: Hellsinger

YouTube player

American Arcadia

YouTube player

HoYoverse Zenless Zone Zero

YouTube player

Warframe: The Duviri Paradox

YouTube player

Midnight Fight Express

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Last of Us: Part 2, Yılın En İyi Oyunu Kategorisinde Yeni Bir Rekor Kırdı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.