Oyun Haberleri

Stray’in Farelisi The Spirit and The Mouse 26 Eylül’de Çıkıyor

Elektrik çarpınca ölümle yaşam arasında kalan ve arafta kazandığı güçleriyle yaşadığı Fransız kasabasını güzelleştirmeyi görev edinen küçük bir fareyi oynadığımız The Spirit and The Mouse haftaya çıkacak.

Stray‘in farelisi” tanımını geliştiriciler oyunlarını tanıtmak için kullanmıyorlar. Ancak oynanış açısından da, sevimli bir hayvanı ana karakter olarak kullanmaları bakımından da oyunlar arasında benzerlik var.

The Spirit and The Mouse bulmaca, platform ve macera türlerinde bir oyun. Oyun çıkmadan önce birkaç etkinlikte demo da yayınladılar. Bu demoları da ilgi ve beğeni toplamıştı. Tanıtım fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

YouTube player

Şiddetli bir fırtınanın ardından Lila fare and Ruh Gardiyan Lumion’ın kaderi birbirine bağlanıyor. Çünkü minik fareye yıldırım çarpıyor ve ölüme yakınlaştığı bu olayın ardından Ruh Gardiyanı görebilmeye başlıyor. Ancak Lila’nın kazandığı tek büyülü yetenek bu değil. Yıldırım çarpmasının ardından elektriğe dönüşebilme ve elektriklenebilme gibi süper güçleri de oluyor. Ayrıca elektrik ruhu diyebileceğimiz Kibblings‘leri de görüp onlarla konuşabilmeye başlıyor.

Büyük güç büyük sorumluluk getirir. Bu yüzden Lila ve Lumion, yeni güçlerini Saint-et-Claire kasabasındaki elektronik sorunları çözmek için kullanıyorlar. Kasabanın sakinlerinin hayatları onların yardımıyla bir nebze de olsa güzelleşiyor. Ayrıca bu kasabanın sokakları Lila’ya da koleksiyonunu yapabileceği birçok ürün sunuyor. Şapkalar dahil!  

Oyunu geliştiren Alblune ekibi yalnızca 2 kişiden oluşuyor. Oyunun yayıncılığını da Armor Games Studios üstleniyor. The Spirit and The Mouse’un Steam sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

Ama bana sorarsanız RPG‘leri seven bir FRPNet okurunun oynadığı tek fareli bilgisayar oyunu bu olmamalı. Mouse Guard‘a olan benzerliğiyle göze çarpan Ghost of a Tale‘a da kesinlikle göz atmalısınız.

Bu arada Eylül’de çıkacak diğer oyunlara da bu listemizden ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.