Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Sherlock Holmes Yapımcılarından Yeni Oyun Duyurusu: Call of Cthulhu

Sherlock Holmes Yapımcılarından Yeni Oyun Duyurusu: Call of Cthulhu

call-of-cthulhu-banner

Sherlock Holmes Serisi ve Magrunner oyunlarının geliştiricisi Frogwares bomba gibi bir açıklamada bulundu.

Twitter üzerinden yapılan bu açıklamaya göre Frogwares firması Call of Cthulhu oyunu üzerinde çalıştığını belirtip oyundan 5 kareyi de yayınlayarak takipçilerinin ağzına bir parmak bal çaldı.

call_of_cthulhuOyun hakkında çok az şey biliniyor şimdilik fakat yayıncı Focus Game oyunun yeni nesil konsollara ve bilgisayara çıkacağını açıkladı. Yani muhtemelen PS3 ile bu oyunu ne yazık ki oynayamayacaksınız.

Asıl merak konusu ise oyunun nasıl olabileceği? Sizi bilmem ama The Testament of Sherlock Holmes oyunuyla Frogwares’in oyuncuların zekasına hakaret ettiğini düşünmüştüm, eğer Sherlock serisi gibi aksiyon ve puzzle oyunu olacaksa umarım bu hataya yeniden düşmezler. Kendi kendini çözebilen bilmeceler hiç de eğlenceli değil zira.

Bunun dışında benim gönlümde yatan biraz daha korku-macera oyunu olması. Oyun Cthulhu oyunlarının ilki değil tabii, bu sebeple akla başka sorularda takılıyor. Mesela 2005 yılında çıkan Bethesda geliştiriciliğindeki Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth oyunu gibi first person mı olur yoksa third person bir korku oyunu mu tercih edersiniz?

İlginizi Çekebilir  Pac-Man, 40. Yılını Kutluyor

Şimdilik elimizde bilgiden çok soru var fakat paylaşılan ve tüyleri diken diken eden bu 5 görsel  en azından bazı hayranları meraklandırıp beklentiye sokacak diye düşünüyorum.

Call of Cthulhu hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.