Oyun Haberleri

Respawn Entertainment, Üç Star Wars Oyunu Çıkaracak

Jedi: Fallen Order oyunu ile sevgimizi kazanan Respawn Entertainment, Fallen Order 2’ye ek olarak iki Star Wars oyunu daha hazırlıyor. Bunlardan biri XCOM’un eski geliştiricileriyle beraber çıkaracakları bir strateji oyunu olacak.

Üçüncü oyun ise FPS türünde olacak.

Ocak’ın ilk haftasında da sızıntı bilgilerden yola çıkarak Star Wars Jedi: Fallen Order 2 hakkında gelişmeler duyacağımızı söylemiştik. İşte o gelişmelerin haberi beklediğimizden daha erken ve daha geniş geldi. Meğer Respawn Entertainment yalnızca devam oyunu üzerinde çalışmıyormuş. Masalarında iki Star Wars oyunu daha varmış.

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 hakkında bildiklerimizi bu ayın başında konuşmuştuk. O yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Strateji oyunu Firaxis Games ile Respawn ortaklığında gelecek. Firaxis Games daha önce XCOM ve Civilization gibi strateji oyunlarının geliştirilmesine katkı sağlamıştı. Ayrıca Marvel’ın yeni oyunlarından Midnight Suns‘ı da onlar geliştiriyorlar. Gerçi Midnight Suns’ın kart oyunu tarzında olacağını duyunca biraz üzülmüştük ama Star Wars konusunda iyi bir iş çıkaracaklarını ümit ediyoruz.

FPS oyun hakkında da yalnızca Peter Hirschmann’ın direktörlüğünde hazırlanan bir oyun olduğunu biliyoruz. Hirschmann daha önce 2002 ve 2008 yılları arasında LucasArts’ta çalışmıştı. Battlefront oyunlarının yapımcılarındandı. Yani Star Wars oyunlarına uzak bir isim değil.

Jason Schreier FPS ve strateji oyunlarının henüz çok erken aşamalarda olduğuna inanıyor. Dolayısıyla, duyurunun aslında bir yandan da eleman bulmak amacı taşıdığını vurguluyor. Zira Respawn Entertainment’ın son zamanlarda çok sayıda kıdemli elemanını kaybetmişti.

Bu arada konusu açılmışken yine Ocak ayının sonuna kadar Amazon Prime Gaming üyeliği ile Jedi: Fallen Order oyunu alabileceğinizi hatırlatayım.

Şu aralar birçok Star Wars oyunu haberi geliyor. Bazen bizim dahi kafamız karışıyor. O yüzden Respawn’ın şimdi haberdar olduğumuz oyunları dışındakileri bu haberimizde listelemiş ve detaylandırmıştık. Dilerseniz göz atabilirsiniz.

  • Star Wars Jedi: Fallen Order 2 (Respawn)
  • Knights of the Old Republic Remake (Aspyr)
  • Açık-dünya oyunu (Ubisoft)
  • FPS türündeki oyun (Respawn)
  • Strateji türündeki oyun (Respawn & Firaxis)
  • Star Wars Eclipse (Quantic Dreams)
YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Game Awards 2019'da Duyurulan Oyunlar ve Yayınlanan Videolar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.