Oyun Haberleri

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 Duyurusu İlkbaharda Gelecek

Amazon Prime’ın ilk oyunu dağıttığı şu günlerde Jeff Grubb yeni haberlerle geldi. Sızdırdığı bilgiler genelde doğru çıkan Grubb’a göre Star Wars Jedi: Fallen Order 2 ilkbaharda duyurulacak ve muhtemelen en geç 2023’te çıkacak.

Kasım ayında Quantic Dream‘in bir sonraki oyunu Star Wars: Eclipse olacak ve High Republic döneminde geçecek demiştik. Bu bilgileri sızdıran kişi Jeff Grubb’dı. Eclipse hakkında daha fazla şey öğreneceğimiz tarih olarak da The Game Awards’u işaret etmişti. Gerçekten de etkinlik sırasında muhteşem bir fragman ile Star Wars: Eclipse duyurusunu izlemiştik.

İşte bu ve bunun gibi, daha önce de pek çok kez doğru çıkan bilgiler sızdırmasıyla ünlü Jeff Grubb, Grubbsnax adlı programında geçtiğimiz akşam Star Wars Jedi: Fallen Order 2 hakkında konuştu. Grubb oyun hakkında detayları E3 2022’den önce duyacağımızı söyledi. Yani bu demek oluyor ki Haziran 2022’den önce ikinci oyun hakkında bir şeyler biliyor olacağız. Yine Grubb’ın iddiasına göre oyunun çıkış tarihi de 2022’nin sonu ya da 2023’ün başı olacak.

İlginizi Çekebilir  The Book of Boba Fett Dizisinin Logosu ve Detayları Ortaya Çıktı
İlgili Makaleler

Ben Star Wars Jedi: Fallen Order 2’yi geliştirmekten sorumlu Respawn Entertainment ya da EA‘de yetkili bir kişi olsaydım, hayranların heyecanla beklediği duyuruyu 4 Mayıs‘ta yapardım. Böylece Star Wars günü de şenlenmiş olurdu. E3 etkinliğinde bir fragman sunardım. Sonra da 4 Mayıs 2023’ten önce ikinci oyunu satışa çıkarmayı hedeflerdim. Böylece Star Wars hayranları oyunu oynayarak kutlama yapabilirdi. Bakalım onların aklındaki program da buna benzer bir şey mi.

Star Wars Jedi: Fallen Order

İlk oyun 2019’da çıkmış ve büyük başarı elde etmişti. Bir yıl içinde 10 milyon kopyadan fazla satmıştı. Tek oyunculu oyun hem hikaye hem de dövüşe güzel bir ağırlık veriyordu. Bunu yaparken Star Wars hayranlarını da üzmeyecek, hatta mutlu edecek bir sürü elementi de oyuna yerleştiriyordu. Son sahnelerin muhteşemliği bile oyunu oynamak için yeterliydi. Fakat dünya tasarımı, hikaye ve karakterler de gayet keyifliydi.

Souls-like türündeki oyunun ana kahramanı Cal Kestis adlı, eğitimini tam anlamıyla tamamlamamış bir Jedi padawan’ı. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith filminde tanık olduğumuz olayların ardından neredeyse tüm Jedi’lar katledilirken kaçıp kurtulmayı ve saklanmayı başarmış. Güç ile olan bağının keşfedilmeyeceğini umut ederek kalabalıklar arasında saklanıyor. Fakat bir gün bir kaza esnasında Güç’ü kullanmak zorunda kalıyor ve kimliği ortaya çıkıyor. Güç’ü kullanan kişinin peşine düşen Sith’lerden kaçmasına ise Cere adında bir kadın yardım ediyor. Ancak kısa sürede bu yardımın karşılıksız yapılmadığını görüyoruz. Zaten bu karanlık günlerde Jedi’lar ve padawan’lar hayatta kalabilmek için birbirine yardım etmeli.

İlk oyunun çok olumlu yorumlar almasının ardından EA, ikinci oyunun geleceğini söylemişti. Haziran 2021’de 20 milyon oyuncuya ulaşan oyunun devam oyunuyla ilgilenmeye devam ettiklerini ise Ağustos 2021’de duyurmuşlardı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars 7 Hakkında Şu Ana Kadar Neler Biliyoruz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.