Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Oyunseverlerden Bilimkurguya 26 Milyon Dolar!

Oyunseverlerden Bilimkurguya 26 Milyon Dolar!

Star Citizen Banner

Efsanevi uzay simülasyonu Wing Commander’ın yaratıcısı Chris Roberts çalıştığı çeşitli firmalardan sonra son olarak Cloud Imperium Games Corporation firmasını kurmuş ve yeni uzay simülasyon oyunu projesi olan Star Citizen’ı geçtiğimiz yılın son baharında Kickstarter üzerinden oyunseverlerin önüne sunmuştu.

500.000$ hedefiyle çıktığı Kickstarter serüveninde bir ayda 2.134.374$ toplayan Roberts oyun üzerinde çalışmaya derhal başlamanın yanında site dışı bağış toplamaya devam etti.

Star Citizen BarNe var ki her firma Kickstarter sonrası özellikle Paypal üzerinden bağış toplamaya devam ediyor diyebilirsiniz, lakin Star Citizen geçen bu bir yıllık süre zarfında şu an 291,858 destekçiden toplam 26,111,266$ toplayarak tarihin en başarılı halk destekli projesi unvanını ele geçirdi!

Uzayın derinliklerinde gemimizle dolaşıp savaşlar yapabileceğimiz, aynı zamanda multiplayer desteği ile arkadaşlarımıza karşı savaşabileceğimiz Star Citizen oyununun ne zaman çıkacağını tam olarak bilmiyoruz ancak pek çok oyuncu gibi biz de ne ile karşılaşacağımızı ve oyunu merakla bekliyoruz.

Oyunun resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun tanıtım videosu da oldukça güzel:

İlginizi Çekebilir  Netflix Tüm Star Trek Televizyon Serilerinin Haklarını Satın Aldı