Oyun Haberleri

Max Payne Oyunlarına Remake Geliyor

Remedy EntertainmentMax Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne oyunlarının baştan geliştirilmesi için Rockstar Games ile anlaştığını duyurdu.

Max Payne, Remedy’deki herkesin kalbinde çok özel bir yere sahip. Tüm dünyadan milyonlarca hayranın da bizim gibi hissettiğini biliyoruz. Orijinal Max Payne oyunlarının hikayesi, aksiyonu ve atmosferini oyunculara yeni şekillerde sunmak için Rockstar Games’teki partnerlerimizle tekrar çalışabilecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor.

Tero Virtala – Remedy CEO.

Max Payne Remake projesi henüz konsept tasarım aşamasında. Yani çıkması çok ama çok uzun vakit alacak. Bu yüzden de PS4 gibi geleceğin eskimiş platformlarıyla uyumlu olmayacak. Yeni oyunlar için PS5, Xbox Series X ve bilgisayar sürümü çıkaracaklar.

Remedy, projeyi ciddiye alıyor. Bu proje için en az yeni bir AAA oyun için ayıracakları kadar bütçe ayıracaklarmış. Zira oyunun atmosferinin ve hikayesinin de en az oyuna duyduğumuz nostaljik sevgi kadar bu ciddiyeti hak ettiğini düşünüyorlar. Oyun motoru olarak da kendi Northlight motorlarını kullanacaklar. Daha önce Quantum Break ve Control oyunlarında da onu kullanmışlardı.

Eski Max Payne oyunları da Steam’de birçok ülkede Kasım ayında satıştan kaldırılmıştı. Zaten 20 yıllık oyunlar son zamanlarda yeni işletim sistemleriyle uyumsuz kalmış, olumsuz yorumlar almıştı. Hayranlar da bu gelişme üzerine ya Fallout 3’teki gibi bir güncelleme ya da bir remake/remaster geleceğini tahmin etmişti.

Remedy Entertainment son yıllarda yine adından hayranlıkla bahsettiren geliştiriciler arasına girmişti. Control ile kendine hem eski hem yeni üyelerden oluşan devasa bir hayran kitlesi yaratmayı başardılar. Alan Wake serisini yeniden canlandırdılar. Control evreninde geçecek yeni oyunlar üzerine çalıştıklarını da söylediler. Aman nazar değmesin diyelim.

Güncelleme: Haberimizdeki remaster ifadesi remake ile değiştirilmiştir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.