Oyun Haberleri

Mafia 20. Yılını Kutlarken Serinin Yeni Oyunu için Hazırlıklar Başladı

Mafia ilk oyunuyla hayatımıza gireli 20 yıl oluyor. 2K bunu kutlamak için orijinal oyunu Steam üzerinden 5 Eylül‘e kadar ücretsiz dağıtacak. Ayrıca dördüncü oyunu geliştirmeye de başladıklarını duyurdular.

Mafia 1930’ların Amerika’sında taksicilik yapan Tommy Angelo’nun hikayesini anlatıyor. Talihsiz olaylar ve parasızlığın gözü kör olsun. Tommy kendini kısa sürede İtalyan mafyasının sürücüsü olarak buluyor. İşlerin bu kadar hızlı ve kolay ilerlemiş olmasına da şaşıyor.

Mafya aileleri arasındaki savaşta bazen sürücü, bazen tetikçi görevi üstleniyor. Yıllar içinde suç dünyasında önemli bir kişi haline geliyor. Tabii bu süreçte sevdiklerini de kaybediyor, ihanete de uğruyor… Bazen de başkalarının sevdiklerinin peşine bizzat düşüyor. Ancak kolayca içine dahil olduğu bu aileden ayrılmanın o kadar da kolay olmadığını görüyor. Polisle bir anlaşma yapmak için masaya oturup başından geçen her şeyi itiraf ediyor.

İşte böyle başlayan ilk oyun zorlayıcı kontrolleri ve kutu grafiklerine rağmen bugün hâlâ nostaljik bir sevgi yaratıyor bizde. Gerçi 2020’de oyunun Definitive Edition adıyla yeni gelişmiş grafikli, mis gibi bir sürümü de çıktı. Ancak 2K’in ücretsiz dağıtacağı orijinal oyun da baştaki taksi sekansını geçersiniz akıp gidiyor bence. Dolayısıyla 1-5 Eylül arasında oyunu kütüphanenize kalıcı olarak ekleme şansını kaçırmayın derim.

Serinin yeni oyununu Hangar 13 geliştirecek ve 2K yayınlayacak. Dördüncü oyuna kavuşmamıza daha yıllar varmış. Yani proje henüz ilk adımlarını atıyor. O yüzden henüz sabırsızlanmak için çok erken. Oyun hakkında hiçbir detay da paylaşmadılar zaten. 1930’larda mı, 1960’larda mı yoksa başka bir zaman diliminde mi geçecek, onu bile bilmiyoruz.

Öte yandan, orijinal Mafia oyunu için geliştirilen Titanic modu geçen yıl çıkmıştı. Hazır eski oyun kütüphanemizde yerini almışken ve yenisine yıllar varken o moda bir göz atmak isteyebilirsiniz. Modu tanıttığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Biz hep ilk oyundan bahsettik ama sizin favoriniz hangisi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.