Oyun Haberleri

Kendi Pip-Boy’unuzu Kendiniz Yapın!

pip-boy-3d-banner

Fallout 4‘ün duyurulması bizleri heyecanlandırmazmış gibi bir de Bethesda, Fallout 4 Pip-Boy Edition‘ı duyurarak hepimizin aklını başından almıştı.

Pip-Boy Edition, Amerika’daki internet sitelerinde satışa çıkmıştı ancak sadece Amerika içi gönderim yapıyordu. Asıl sorun bu değil; asıl sorun stokların çok kısa sürede tükenmiş olmasıydı.

Geçtiğimiz günlerde Bethesda, “Stoklar tükendi ve yeni Pip-Boy üretimi yapmayacağız,” açıklamasını yaparak Amerika dışında yaşayanları üzdü. Bu durum, önceden sipariş vermiş olan kitlenin Pip-Boy Edition’ı fahiş fiyatlara ikinci el sitelerde satabilecek olması ihtimalini de beraberinde getirdi.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Ancak bunlara hiç gerek kalmadı. Yvo de Haas isimli bir 23 yaşındaki mühendis, Pip-Boy’u birebir modelleyerek 3D yazıcılarda yazılabilecek hale getirdi. Ücretsiz olarak çizimleri yayınladı. Bu sayede bizler de bir 3D yazıcı yardımı ile kendi Pip-Boy’umuzu üretebileceğiz, hem de Bethesda’nın çıkarmasını beklemeden.

Üreteceğiniz Pip-Boy içerisine akıllı telefonunuzu koyarak çalıştırabilirsiniz. Üstelik LED ışık için bile yer ayrılmış. Üzerindeki tuşlar işlevsel değil ama görünüm olarak Bethesda’nın ürettiğinden pek farkı yok. Ücretsiz olarak sunulması da cabası.

Yvo de Haas’ın şemalarına hemen buradan ulaşabilirsiniz. Hâlâ Pip-Boy ve Vault Boy farkını bilmeyenleri de buraya alalım.

İlginizi Çekebilir  Rocket League Ücretsiz Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu