İncelemeler

Fallout Pip-Boy Edition’a Yakından Bakış

fallout-4-pip-boy-edition

Bethesda, E3 Oyun Fuarı’nın açılışını yaptı ve aynı zamanda muhteşem bir konferans düzenledi. Konferansta Fallout 4, Dishonored 2, Doom derken pek çok tanıtım yapıldı. Hepsini buradaki haberimizde anlattık.

Konferans sırasında Fallout 4 Collector’s Edition da açıklandı. Haberimizde buna da yer verdik ancak sonrasında bu efsane paketi çok kısa geçtiğimizi düşündük. O nedenle bu yazıyı kaleme alıp Fallout 4 Pip-Boy Edition adıyla anılan paketi detaylıca anlatalım istedik.

Fallout 4 Pip-Boy Edition, konferansta açıklanır açıklanmaz Amazon.com sitesinde ön siparişe çıktı. Bu pakete bu fiyatı vermeye değer mi değmez mi diye düşünmeden önce incelememizi bir okuyun.

Fallout-4-Pip-Boy1

Koleksiyonerler için üretilmiş bu ürün aslında kocaman kahverengi bir kutudan ibaret. Kapsül Kutu (Capsule Case) adı verilen kutunun içerisinde Fallout 4 oyununun kutusu, Pip-Boy cep kılavuzu, Pip-Boy standı, Vault-Tec posteri ve tabii ki yeni Pip-Boy var.

Pip-Boy Edition Kapsül Kutu: Tıpkı Brotherhood of Steel’in cephane kutusuna benzer, üzeri baskılı sert bir kutu. Kutu metal olacak deniyor ancak tasarıma baktığımızda kompozit bir kutu gibi görünüyor. Sert plastik mi yoksa metal mi olacak göreceğiz.

Fallout 4 Oyunu: Bildiğimiz oyunun fiziksel sürümü. Üzerinde Power Armor başlığı resmi olan DVD kutusunun içerisinde oyunu yüklememizi sağlayacak bir DVD çıkacak. Yani bildiğimiz oyunun kendisi.

Pip-Boy Cep Kılavuzu: İçerisinde birbirinden güzel illüstrasyonlar da içeren bu kılavuz yeni Pip-Boy’un özelliklerini ve nasıl kullanılacağını bize anlatan bir kitapçık. Vault-Tec tarafından üretilmiş ve onaylı.

fallout-4-pip-boy

Pip-Boy Standı: Pip-Boy’u kullandık, sonrasında eve gelip kolumuzdan çıkardık. Peki sağa sola fırlatacak mıyız? Hayır! Pip-Boy’a özen göstereceğiz, çıkardıktan sonra RobCo Industries tarafından özel üretilmiş olan bu standa yerleştireceğiz. Siyah stand plastikten üretilmiş.

Vault-Tec Posteri: Bu posterde, oyunda Vault Boy kullanılarak anlatılan Perkler, güzel illüstrasyonlarla anlatılmış. Retro tarzda hazırlanmış renkli posteri odanıza bantla falan asmayın, çerçeveletin çocuğunuza da saklayın.

Pip-Boy: Evet. Şimdi geldik kutunun içinden çıkan beklenen ürüne. Bu Pip-Boy’u tıpkı bir barınak sakini gibi siz de kolunuza takabilirsiniz. Tabii ki bu Pip-Boy sizin sağlık durumunuzu ve yeteneklerinizi göstermiyor hatta doğruyu söylemek gerekirse bir ekranı bile yok. Hazırlanan bu Pip-Boy “kılıfı”, akıllı telefonlar ile uyumlu bir kap aslında. Ekran bölmesine Android veya iPhone cihazınızı koyup tıpkı gerçek bir Pip-Boy görünümü sağlayabiliyorsunuz. Şu anda hangi telefonlarla uyumlu olduğu bilinmiyor. Kutu içerisinden sert bir köpük çıkacak. Bu köpüğü keserek kendi telefonunuzu da Pip-Boy ile uyumlu hale, kılıfa oturacak şekle getirebileceksiniz.

fallout-pip-boy-arm

Pip-Boy’un üzerinde bazı ışıklar, düğmeler ve döndürülebilir tuşlar var. Bu düğmeler ve tuşlar tabii ki telefonunuzu etkilemiyor, sadece süs amaçlı olarak konmuş durumda. Ürünün üzerinde, Pip-Boy’un ışıklarının yanmasını sağlayacak bir pil bölmesi var. Muhtemelen 2 adet AA pil ile çalışacaktır.

Oyun çıktığında hem Android hem de iOS işletim sistemleri için bir Pip-Boy uygulaması yayınlanacak. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyip telefonu Pip-Boy kılıfı içerisine koyduğunuzda cihaz tıpkı gerçek bir Pip-Boy gibi görünecek.

Ürünün görseline baktığımızda Pip-Boy’un sol kola takılacak şekilde tasarlandığını da görüyoruz. Yani kısacası sağlaklar için tasarlanmış. Benzer şekilde solaklar için tasarlanmış sürümü de çıkar mı göreceğiz. Ayrıca ince veya kalın bilekli kişilerin koluna nasıl oturacağı da merak konusu.

Bu arada hâlâ Vault Boy ve Pip-Boy farkını bilmiyorsanız sizi acilen buraya alalım! Fallout 4 çıkmadan dünyanın tarihini öğrenmek isterseniz sizi de Wasteland’in çorak topraklarında bir gezintiye çıkaralım.

fallout-4-pip-boy-edition-pic

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Sims 4: Vampires İncelemesi - Yürürüm Gecenin Üstüne

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 130 oyro imiş. parayı sokakta buluyor galiba insanlar.plastikten ekranı çalışanını yapar çinliler 5 liraya satarlar. vault tec standıymış yok postermiş. makara yapıyorlar galiba insanlarla bari onceki tum oyunları da koysalarmış hard copy o zaman belki,belki biraz manalı olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.