Oyun Haberleri

Kağıt-Kalem Delikanlısı Olacağız – Knights of Pen & Paper 3 Çıktı

Duyurulduktan 24 saat sonra satışa çıkarak sürpriz yapan Knights of Pen & Paper 3, yeni mekaniklerle geliyor. Siz sormadan söyleyelim: Hayır, önceki iki oyunu oynamanıza gerek yok. Fiyatı da 117 TL.

Önceki iki oyunu oynamanıza gerek yok dedim ama bu oynamayın, boşverin demek değil. Oynayın, onlar da çok güzel. Biz FRPNet yazarları olarak yıllardır seriyi sizlere övüyoruz zaten. İlk oyunu Özay’dan dinlemek için buraya, ikinci oyunu da Kayra’dan dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ben ise size sadece Knights of Pen & Paper serisinin FRP oynamış herkes için eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyeceğim. Harika bir oyun olduğunu iddia edemem. Zira piksel grafikleri ve oyun sistemiyle kısa sürede basit olduğunu anladığınız bir oyun oluyor. Bir noktadan sonra da çok tekrara düşüyor. Ancak oyunda birçok FRP muhabbetini görebiliyor olmak çok keyifli. Mesela oyun masasında oyunculardan birinin küçük kardeşi de oturuyor. Bunun neden tanıdık ve eğlenceli bir detay olduğunu da hepimiz biliyoruz. Ayrıca oyun çok uzun da sürmediği için tekrara düşmesi bizi rahatsız etmiyor. En azından ilk iki oyun için durum buydu.

Knights of Pen & Paper 3

Gelelim Knights of Pen & Paper 3 mevzusuna. Öncelikle bu oyunun yayıncısı her zamanki gibi Paradox, geliştirici ekibi ikinci oyunu da geliştiren Kyy Games. Ki ikinci oyun ilkinden daha çok beğenilmişti. Zira hem göndermeleri daha fazla ve popüler bilgisayar oyunlarıyla alakalıydı hem de oyuna birçok yeni detay eklenmişti. Mesela crafting mekaniği ikinci oyunda gelmişti.

Bu oyunda da yenilikler karşımıza çıkıyor. Mesela oyuna Prestige Class’lar dahil oluyor. Ayrıca artık skill’leri düşük seviyede bile cazip kılan yeni özellikler eklemişler. Hatta köy inşası ve geliştirmeleri ile oyuna yeni içerikler sağlayan bir mekanik de getirmişler. Karakter yaratımı konusunda da bize rüyalarımızın piksellerini sunacaklarını iddia ediyorlar. Ayrıca yine göndermelere ve kahkahalara doyacağız gibi duruyor.

Ancak tabii ki serinin özüne de sırtlarını dönmüyorlar. Hâlâ bize oyun oynatan GM’in arkasında dönüyor tüm mevzular ve her yere yine FRP oynadığımız masayla yolculuk ediyoruz. Yani asla kendimizi oyuna tamamen kaptırmıyoruz. Ve tabii ki class’ımıza uygun şapkalarımızı da başımızdan eksik etmiyoruz.

Oyun şu an çıkışına özel %10 indirimli, 117 TL. Eski oyunları da 18 TL ve 15 TL gibi uygun fiyatlarda satıyorlar. Kaçırmayın derim.

Şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Oyunu bizden önce oynarsanız düşüncelerinizi yorumlara yazıverin, olur mu?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.