Oyun Haberleri

Knights of Pen and Paper +1 Edition

knights-of-pen-paper-banner

Masaüstü rol yapma oyunları hastalarına müjde! Artık hem masaüstü rol yapabileceksin hem de aynı anda bunu bir bilgisayar oyunu olarak oynayabileceksiniz.

18 Haziran’da yayınlanan Knights of Pen and Paper +1 Edition, Behold Studios adında ufak bir geliştirici tarafından yapıldı. 8-bit görsellere sahip olan KoPaP, oyuncuları bilindik rol yapma oyunlarına davet ediyor.

İlgili Makaleler

knights-of-pen-paper-resimKoPaP’ın oynanabilirliği 90’lardaki, basit ama eğlenceli FRP oyunlarını andırıyor. Retro hava, modern oynanabilirlikle birleştirilmiş. Oyuncu tüm karakterleri ve oyun yöneticisini aynı anda yönetebiliyor. Yani masaüstü oyunlarına has “meta yapma” özelliğini sonuna kadar kullanıyor. Ayrıca oyun boyunca karşınıza çıkan eğlenceli yaratıklar da oyuna ayrı bir zevk katıyor.

Oyuncu kimlerle savaşacağını seçebiliyor. Seçilebilen 14 karakter bulunuyor. Karakterler, Dungeons and Dragons sistemindeki sınıflardan herhangi biriyle oyuna başlayabiliyor. Bunlar ise: Barbarian, Bard, Cleric, Druid, Hunter, Knight, Mage, Necromancer, Paladin, Rogue, Shaman ve Warrior.

Dileğe göre karakterler uygun görülen diğer sınıfı seçerek çift sınıf özelliğini de açabiliyor. Her sınıfın kendisine has saldırı, sağlık, büyü, savunma gibi özellikleri bulunuyor.

Knights of Pen and Paper’e eklenmiş onlarca görev ve başarım bulunuyor. Ayrıca birçok eşya ve zanaat yapabilme seçenekleri de mevcut. Bunun dışında masa başında yapılan sohbetler ve FRP geyikleri de oyunda yer alıyor. Zaman zaman çıkan 20’lik zar ve masa görüntüsü de sizi tam bir FRP masasındaymış havasına sokuyor.

Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği oyuna PC, Mac, Android ve iOS platformlarından ulaşılabiliyor. iTunes üzerinden 5.49 Liraya, Google Play üzerinden ise 3.44 Dolar’a satın alınabiliyor.

PC platformu için Steam desteği mevcut. Oyunu Steam üzerinden satın almak isterseniz iki farklı sürümü var. İlki 9.99 Dolarlık Standart Edition. Diğeri ise 14.99 dolarlık Deluxe Edition.

Oyunun tanıtım videosu:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.