Oyun Haberleri

Indiana Jones Oyunu İçin Çalışmalar Çoktan Başlamış

Bir Twitter kullanıcısının ortaya çıkardığı bilgiye göre Indiana Jones oyunu için çalışmalara bu yılın başı itibariyle başlanmış.

Bu yılın başında büyük bir sürpriz oyun dünyasını heyecanlandırmıştı. Zenimax Media’nın alt kuruluşlarından biri olan MachineGames, yeni bir Indiana Jones oyunu geliştireceğini duyurmuştu. Zenimax ve Microsoft arasında yapılan evliliğin ardından, markaya ait birçok içerik de Xbox yolcusu olmuştu.

Geçiş döneminde, başta Bethesda, id Software ve MachineGames olmak üzere Zenimax Media’nın altındaki stüdyoların oyunları Game Pass kütüphanesine eklenmişti. Bu süreçte geliştirilen oyunlar hakkında da yeni açıklamalar gelmemişti. Örneğin, bu yıl içerisinde Arkane Studios tarafından yayınlanacak olan Deathloop‘tan bir süredir haber yok. Ancak yakın bir zamanda yeni bilgilerin paylaşılması bekleniyor. Benzer şekilde Indiana Jones oyununu geliştiren MachineGames cephesinden de pek ses seda çıkmıyor.

Öte yandan Timur22 isimli Twitter kullanıcısının ortaya çıkardığı bir habere göre Indiana Jones oyunu üzerinde Mart ayından bu yana çalışmalar devam ediyor. Kullanıcı bunu, Wolfenstein ve Deathloop için Işık Tasarımcılığı yapan Rik Nieuwdorp‘un Linkedin sayfası üzerinden keşfetmiş. Nieuwdorp, Mart 2021 tarihinden bu yana yeni Indiana Jones oyunu için ışıklandırma üzerinde çalıştığını not etmiş.

Yani buradan anladığımız Ocak 2021 tarihinde duyurulan Indiana Jones oyunu için çalışmalar Mart ayı itibariyle başlamış. Bethesda Softworks’un başı Todd Howard‘ın açıklama yaptığı dönemde, Indiana Jones’un kağıt üzerinde olduğu düşünülmekte. Buradan yola çıkarak Indiana Jones oyununun 2022 yılının ortalarından önce çıkmayacağını, hatta en iyi ihtimalle 2023’ten önce oyuncularla buluşmayacağını düşünebiliriz.

Wolfenstein serisi ile harikalar yaratan MachineGames, umuyoruz ki bizlere güzel bir Indiana Jones oyunu hazırlayacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  2014’ün En Çok Beklenen 10 RPG'si

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.